MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 21 listopad 2011, 15:02
    siatkówkagts

Jeszcze nigdy siatkarze Wilgi zakończyli pierwszej rundy rozgrywek bez żadnego zwycięstwa. Niekorzystnej serii nie udało się przerwać w meczu 9. kolejki z UKS Centrum Augustów przegranym 0:3 (-19, -24, -19).

Najbliżej wygranej GTS był w drugim secie. Jednak błąd sędziego w końcówce zdecydował o wygranej gospodarzy. Atak Krzysztofa Hajbowicza arbitrzy uznali za autowy, w opinii zawodników z Garwolina piłka dotknęła bloku. Chwilę później goście zakończyli seta wygrywając 26:24. W trzecim secie UKS zyskał przewagę na początku partii i nie oddał jej do końca. ? Po raz kolejny zabrakło przyjęcia. Dodatkowo błąd sędziego i niska hala nie były naszym sprzymierzeńcem ? mówi Jakub Sokołowski, trener GTS.

Po rozegraniu pierwszej rundy GTS ma na koncie cztery punkty. Wilga nie zaznała jeszcze słodyczy wygranej w sezonie 2011/2012. ? Sytuacja klubu jest trudna. Mam do dyspozycji mało zawodników. Nie znajduje argumentów na poprawę gry. Będziemy robić jednak wszystko, żeby utrzymać w Garwolinie II ligę ? dodaje szkoleniowiec GTS.

Nie znajduje argumentów na poprawę gry. Będziemy robić jednak wszystko, żeby utrzymać w Garwolinie II ligę [Jakub Sokołowski]

Zgodnie z nowym regulaminem spadków i awansów drużyny z miejsc 7-10 po zakończeniu sezonu grają w fazie play-out. 10. zespół spada do III ligi, a 9. walczy w barażu z drugim zespołem turnieju mistrzów III ligi.

UKS Centrum Augustów ? GTS Peiying Wilga Garwolin 3:0 (19, 24, 19)

GTS: Żyłkowski, Szyćko, Żuber, Hajbowicz, Kruk, Rosłaniec, Gałkowski (libero) ? Wilki.