Kultura

Sport

Opublikowano: 11 październik 2011, 15:08
    wilga garwolinbiegilekkoatletyka

Nad Zalewem Muchawka w Siedlcach odbył się Międzypowiatowy Finał Biegów Przełajowych o Mistrzostwo Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach wzięli udział reprezentanci sześciu powiatów dawnego województwa siedleckiego w tym z garwolińskiego.

Biegi odbyły się w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Dla dwóch pierwszych kategorii były to eliminacje do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które w bieżącym roku szkolnym odbędą się w Płocku i Sochaczewie.

Bardzo dobrze w siedleckiej imprezie spisali się biegacze sekcji lekkoatletycznej Wilgi, którzy tym razem reprezentowali swoje rodzime szkoły. Zdobyli łącznie dwa złote, trzy srebrne i brązowy medal. W biegu klas pierwszych gimnazjów na dystansie 1500m z dużą przewagą zwyciężyli dwaj reprezentanci Garwolina. Po zaciętej walce na finiszu złoty medal zdobył Dawid Samulak (Gimnazjum 5 Garwolin) przed Bartoszem Przybyszem (Katolickie Gimnazjum Garwolin).

Bardzo dobrze zaprezentował się również Robert Głowala z ZSP nr 2 Garwolin, który w biegu na 3000m nie dał swoim rywalom żadnych szans i zwyciężył z dużą przewagą na mecie.

Srebrne medale zdobyły, po emocjonujących finiszach, Monika Kędziorek na 1000m oraz Sylwia Głowala na 2000m (obie z ZSP nr 1 Garwolin). Brązowy krążek przypadł w udziale Dominikowi Szostakowi z ZSR Miętne w biegu na dystansie 1500m.

Następna biegową imprezą będą Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, a następnie międzypowiatowy finał tej imprezy w Siedlcach, również z udziałem szkół ponadgimnazjalnych, które w tych zawodach startują bez eliminacji powiatowych.