MAREK JONCZAK BANER

ogłoszenia płatne

Opublikowano: 24 wrzesień 2011, 19:25
    piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

W 7. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej Wilga Garwolin pokonała Legion Warszawa 4:3 (2:0). W końcówce gospodarze o mały włos nie stracili przewagi budowanej przez całe spotkanie. Remisem 1:1 zakończył się mecz KS Wesołej z Promnikiem Łaskarzew.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu na stadionie w Garwolinie gospodarze utrzymywali się częściej przy piłce. Jednak to goście stwarzali większe zagrożenie pod bramką GKS. Czterokrotnie od straty bramki Wilgę ratował Cezary Jakubaszek, któremu raz po interwencji pomógł słupek.

Wyrównane 45 minut zakończyły dwie składne akcje podopiecznych Jacka Paśnika. W 40. minucie Daniel Bogusz zagrał z lewej strony pięknego crossa. Z prawego skrzydła w pole karne wbiegł Piotr Baranowski, który po przyjęciu pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później szesnastkę Legionu wpadł Piotr Piroun. Napastnik GKS zagrał do Baranowskiego, a ten do Jacka Kajtowskiego, który trafił z czterech metrów do siatki.

Po przerwie groźniej atakowali goście. Wilga też miała swoje szansę. Po drugiej z nich Piorun nie miał problemów ze zdobyciem gola po wyłożeniu piłki przez Jakuba Ochnika. Trzecie trafienie dla miejscowych padło w 68. minucie. Goście nie rezygnowali ze zdobycia goli. W 74. minucie jedynie skuteczna interwencja Karola Zawadki uchroniła Wilgę przed stratą bramki. Pięć minut później Legion miał rzut wolny z linii pola karnego. Skutecznym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Tomasz Pietrasiński.

Po tym trafieniu zawodnicy z Garwolina wyraźnie spuścili z tonu. Brak przetrzymania piłki i nieporadność w obronie wykorzystali goście. W 86. minucie mocnym strzałem z pola karnego popisał się Patryk Wilczewski i zrobiło się tylko 3:2 dla GKS. W nerwowej końcówce meczu Wildze udało się wyprowadzić skuteczną kontrę. Podanie Arkadiusza Zalewskiego na drugą swoją bramkę w spotkaniu zamienił Kajtowski (90. minuta). Legion dwie minuty później trafił na 3:4. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową przeciął stoper gości ? Łukasz Gubała.

- Przy stanie 3:0 powinniśmy kontrolować grę i śmiało dowieźć ten wynik do końca. Przez błędy obrony straciliśmy te dwie bramki. Nie potrafiliśmy przetrzymać piłki w środku pola, co skutkowało tym, że nie dawkowaliśmy akcji ? przyznał po meczu Jacek Paśnik. Trener Wilgi Garwolin wysoko ocenił grę rywali. ? Naprawdę grają dobrze piłką ? zaznaczył szkoleniowiec.

Wilga Garwolin ? Legion Warszawa 4:3
    Bramki: Piotr Baranowski, Jacek Kajtowski 2, Piotr Piorun ? Tomasz Pietrasiński, Patryk Wilczewski, Łukasz Gubała
    Wilga: Jakubaszek, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Trojanek, Baranowski (Zalewski), Kamil Zawadka (Szczęśniak), Bogusz, Dróżdż (Ochnik), Kajtowski, Piorun (Goławski).

Dzisiaj mecz 7. kolejki rozegrał także Promnik Łaskarzew. ŁKS zremisował na wyjeździe z KS Wesołą 1:1. ? Z gry byliśmy zespołem może trochę lepszym. Nie sprzyjało nam jednak małe boisko o fatalnej nawierzchni ? mówi Piotr Baliński, trener Promnika. Gospodarze pierwsi strzelili bramkę, na którą goście odpowiedzieli w 37. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową na bramkę zamienił Grzegorz Opieka.

W drugiej połowie więcej sytuacji do zdobycia prowadzenia mieli zawodnicy Wesołej. Przed stratą bramki Promnika ratowały poprzeczka i słupek. Nie do końca trenerowi wyszło przesunięcie Dariusza Winka ze skrzydła pomocy do ataku.

KS Wesoła - Promnik Łaskarzew 1:1
    Bramka dla Promnika: Grzegorz Opieka
    Promnik: Bieńko, Nwokocha, Opieka, Baca, Michalczyk, Kurach, Laskowiecki, Jankowski, Korycki (Wójcik), Winek, Paziewski.

W obliczu remisu PKS Radość z Gwardią Warszawa, Wilga Garwolin zdobyła przewagę punktową na fotelu lidera ligi.