Opublikowano: 19 wrzesień 2011, 20:33
    badminton

11 medali przywieźli zawodniczki i zawodnicy MKS Garwolin z badmintonowego Grand Prix Weteranów rozgrywanego w Radomiu. Młodsi rywalizowali, także z sukcesami, w Warszawie.

W Radomiu singla kategorii +55 wygrał trener klubu Jerzy Rybicki (na zdjęciu), podobnie jak Leopold Tukendorf (+65). Drugi z wymienionych sięgnął także po srebro w grze deblowej, grając razem z Czesławem Gwiazdą z Żyrardowa.

Nie gorzej od pana Leopolda wypadli jego synowie. Radosław wygrał debla kategorii +30 (z Michałem Mirowskim z Warszawy) i grę mieszaną tej samej kategorii z Barbarą Ogrodzińską z Warszawy. Z kolei Artur Tukendorf dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium wśród zawodników do 35 lat. W grze podwójnej triumfował z Stanisławem Piekło z Krakowa, w mikście z Iwoną Kruk z Rzeszowa, trzecie miejscu w tej rywalizacji zajął duet Agnieszka Brojek/Andrzej Dadas.

Zwycięstwo w mikście kategorii +45 rozstrzygnęło się po garwolińskim pojedynku. Duet Maria Brzeźnicka/Stanisław Wikło (Suchedniów) wygrała z Krystyną Cielecką i Jerzym Rybickim. W radomskiej imprezie startowało 98 zawodników.

Z kolei w stolicy rozegrano Krajowy Turniej Juniorów Młodszych. Po złoto w grze mieszanej sięgnęła Małgorzata Brojek z Kamilem Jędrysem (Warszawa). Zawodniczce MKS nie udało się wejść do strefy medalowej w deblu. Razem z Agnieszką Sadzą z Płocka została sklasyfikowana na pozycjach 4-6.