reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 14 wrzesień 2011, 09:35
    garwolinbudownictwompzg
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    Takiego garażu jak na zdjęciu w centrum Garwolin nie da się wybudować. Żart? Nie. Samo życie, a dokładniej życie według scenariusza z Miejscowego Planu Zagospodarowania.

    W strefach oznaczonych na planie jako MU2, MU3, MU4 możliwa jest zabudowa mająca od dwóch do trzech lub czterech kondygnacji. MPZG w takiej formie przyjęli miejscy radni w grudniu 2001 roku. Tym samym w centrum miasta, na osiedlu Działki, przy ul. Wiejskiej i Narutowicza od blisko 10 lat nie można wybudować np. garażu.

     

    Zdeterminowani na postawienie budynku dla auta mogą to zrobić, ale garaż powinien być przynajmniej dwukondygnacyjny. Efekt można zaobserwować na terenie kilku posesji. Nad garażem dobudowane jest poddasze, które wygląda niezbyt estetycznie, ale drugą kondygnacją jest.

    - Kiedy plan był uchwalany ideą nie było uniemożliwienie budownictwa garażów, a ograniczenie w tych strefach zabudowy jednokondygnacyjnej przeznaczonej pod usługi ? wyjaśnia Maria Perek, zastępca burmistrza Garwolina.

    Na przestrzeni dekady do magistratu zgłaszali się mieszkańcy, którzy byli zdziwieni takimi zapisami MPZP. Wszystkich odsyłano z przysłowiowym kwitkiem, bo zapis ?od dwóch kondygnacji? jest jednoznaczny, również dla urzędników starosta powiatowego, którzy wydają pozwolenie na budowę.

    A gdyby tak spróbować zmienić jedno zdanie w MPZG? ? Wiązałoby się to z uruchomieniem całej procedury zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ? odpowiada zastępca burmistrza. A to trwa od dwóch do trzech lat.

    MPZG obowiązuje od końca 2001 roku. Budowy rozpoczęte przed tą datą nie były objęte zapisami dokumentu planistycznego.

    Łukasz Korycki

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz