11 listopada ? patriotycznie i z sukcesami

Opublikowano: 15 listopad 2017, 07:08 Kategoria Sport
wilga garwolin11 listopadabieganielekkoatletyka

Na czterech frontach walczyli biegacze Wilgi Garwolin w Biegach Niepodległości organizowanych w 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Stolica po raz 29. gościła uczestników Biegu Niepodległości. W gronie prawie 16 tysięcy startujących, w tym prawie 5 tysięcy kobiet, doskonale spisała się Emilia Mazek. Zawodniczka Wilgi Garwolin zajęła  najlepsze w historii startów przedstawicielek powiatu garwolińskiego ? 10. miejsce, a wynikiem 38? i 53? ustanowiła na atestowanej trasie, nowy rekord powiatu.

Zwyciężyła Ewa Jagielska z ?Ostrowianki?, a wśród mężczyzn Arkadiusz Gardzielewski ? z Wrocławia. - Emilka uzyskała bardzo dobry wynik, gdyż na trasie wiał zimny, porywisty wiatr, a 10 miejsce. ? co bardzo cieszy  było nagradzane miejscem na szerokim podium - uzupełnia trener Stanisław Buszta.

Łuków

W XXV Łukowskich Biegach Niepodległości wystartowało 880 osób, w tym 16 reprezentantów Wilgi. Garwolińscy lekkoatleci przywieźli 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Bardzo udany występ zaliczyła debiutująca w barwach klubu Aleksandra Borkowska z Pilczyna, która w bardzo licznym i dobrze obsadzonym biegu, zajęła III miejsce.

Medale złote: Ewelina Kucharska  SP Unin ? 800m -  klasy V-VI, Olga Świesiulska ? SP Głosków - 800m ?  klasy VII, Natalia Przybysz ? LO Garwolin - 1100m, Jacek Febert ? 1100m ? SP nr 1 Garwolin? klasy VII, Adam Makulec ? 1600m Gimn Powiatowe.

Medale srebrne: Agata Szaniawska ? 4.400m ? kat. open kobiet ? Gimnazjum Powiatowe, Karolina Kucharska ? 1100m Gimnazjum Unin, Serafina Szykowna ? 1100m  ZSP nr 1 Garwolin, Adrian Gasek ? 6.600m kat. open mężczyzn ? M-29 ? ZSP nr 2 Garwolin.

Medale brązowe: Aleksandra Borkowska  SP Pilczyn  - 800m klasy V-VI, Karolina Latuszek ? 4.400m kat. open kobiet ? LO Garwolin.

Łukowscy  działacze doskonale przygotowali imprezę. Nie zabrakło pamiątkowych medali, posiłku oraz  dyplomów i atrakcyjnych nagród.

Ryki

W tradycyjnym Biegu Niepodległości doskonale spisał się  wywodzący się ze Zwoli Poduchownej, 36 letni ?senior? Wilgi, Robert Świecak.  Robert  nie dał przeciwnikom żadnych szans  i  w biegu głównym na dystansie 5 km zdobył wynikiem 16? 40?złoty medal. Bardzo dobrze wypadł również 12-letni, Michał Głowala,  ze Szkoły Podstawowe w Rudzie Talubskiej który w biegu młodzieżowym /10-15lat/ zdobył na dystansie 400m medal srebrny.

Rzeszów

Rzeszowskie Biegi Niepodległości gromadzą tradycyjnie bardzo dobrych biegaczy. Nie zabrakło reprezentantów   Kenii, Ukrainy oraz czołówki krajowej. W biegu głównym na 10 km wysokie                                      III miejsce wywalczył w tym gronie będący na roztrenowaniu, Robert Głowala ? czas 30?54?. Zwyciężył reprezentant Polski Kulka Szymon ? 30?15?.