Żołnierz z Wrocławia zwycięzcą biegu!

Opublikowano: 16 czerwiec 2013, 17:43 Kategoria Bieg Avon Kontra Przemoc
bieg avon kontra przemocakpdni Garwolinatruchtacz
Ten artykuł przeczytasz w 4 - 7 min.

Arkadiusz Gardzielewski (WLKS Śląsk Wrocław) wygrał IV edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. 27-latek trasę 10 km pokonał w 31 minut i 5 sekund. Najlepszą kobietą została Svetlana Stanko z Ukrainy (35:31). Na 6. miejscu uplasował się najlepszy zawodników z powiatu garwolińskiego Robert Głowala z Wilgi Garwolin (33:21).

Dzisiejszy bieg nie był łatwy dla ponad 1000 biegaczy, którzy stanęli na starcie przy moście na rzece Wilga. Bezchmurne niebo i 30-stopniowa temperatura nie był optymalnymi warunkami do biegania. - Na pogodę nie ma co narzekać ? przyznał po wbiegnięciu na metę Arkadiusz Gardzielewski. - Na pewno jeśli będą miał możliwość to przyjadę tu za rok ? dodał.

Od startu wyklarowała się 5-osobowa czołówka. Na półmetku w tyle został Ukrainiec Anton Potockiy. Czwórka Polaków niemal do końca biegu utrzymywała się razem. Na ostatnim kilometrze zaatakował Gardzielewski, którego nie zdołali wyprzedzić Radosław Kłeczek (Asa Team ? Dbam o Zdrowie), Artur Kozłowski (Asckepios Poltraf) oraz Artur Kern (Unia Hrubieszów). Pierwszą dziesiątkę biegu zamknęła Ukrainka Svetlana Stanko (35:31). - Ciężko było rywalizować dzisiaj przy takiej pogodzie, która dała się we znaki ? przyznała na mecie.

Na 6. miejscu rywalizację ukończył Robert Głowala (33:21), który był najszybszym mieszkańcem powiatu garwolińskiego. - Wynik dobry, gorzej z pogodą. Choć w tym roku aura była lepsza niż rok temu ? przyznał zawodnik Wilgi Garwolin, który preferuje bardziej bieganie... w deszczu. Najlepszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została Sylwia Głowala, która dobiegła na metę z czasem 43:43. ? To gorszy wynik niż rok temu, ale jak na taką pogodę, to jestem zadowolona. Biegłam na przeciętny czas, nie spinałam się na życiówkę ? powiedziała podopieczna Stanisława Buszty.

Tuż po głównym biegu, który wiódł najpierw ulicami miasta, a później byłą trasą krajową nr 17 do ronda w Mierzączce, wystartował bieg rodzinny. Na trasie 2 km licznie pojawiły się rodziny z dziećmi. Biegaczom dopingowali mieszkańcy powiatu, a nawet zespoły ludowe, grupy rockowe. Rywalizację panien młodych wygrała Angelika Mach z Lublina. Zwyciężczyni w nagrodę otrzymała weekendowy pobyt w luksusowym apartamencie w Zakopanem.

Do mety dobiegł także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 542. miejsce z czasem 58:06, lepszym o dwie minuty niż przed rokiem. - Po prostu biegam dla sportu. Chciałem pokazać, że człowiek w moim wieku jest sprawny ? mówił na mecie.

Zwycięzca głównego biegu otrzymał m.in. czek na 1500 zł. Łącznie do obu biegów zgłosiło się prawie 1200 zawodników. Bieg główny ukończyło 753 biegaczy, a dystans 2 km przebiegło 225 osób.

Szczegółowe wyniki biegu

Zdjęcia z linii mety i biegu rodzinnego

Zdjęcia z trasy biegu głównego (10 km)

Zdjęcia z dekoracji uczestników biegów głównego (10 km) i rodzinnego (2 km)

Do mety dobiegł także burmistrz Garwolina Taduesz Mikulski na 542. miejsce z czasem 58:06, lepszym o dwie minuty niż przed rokiem. - Po prostu biegam dla sportu. Chciałem pokazać, że człowiek w moim wieku jest sprawny ? mówił na mecie.

Zwycięzca głównego biegu otrzymał m.in. czek na 5000 zł. Łącznie do obu biegów zgłosiło się prawie 1200 zawodników. Bieg główny ukończyło 753 osób, a dystans 2 km przebiegło 225 osób.