Pewne zwycięstwo SPS w Wiskitkach

Opublikowano: 06 marzec 2018, 07:15 Kategoria Sport
siatkówkaspsvirtus wiskitki

Przekonywujące wyjazdowe zwycięstwo odnieśli siatkarze SPS Bell 4CV. Drużyna z Garwolina pokonała w Wiskitkach miejscowy Virtus 3:0 (19, 23, 14). W tym sezonie podopiecznym Macieja Antonika pozostały dwa spotkania do rozegrania.

Sobotnie spotkanie było toczone w trudnych warunkach, bo w sali panowała niska temperatura. Do chłodu szybciej przystosowali się goście, którzy od początku objęli kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta.

W drugiej partii trener SPS wprowadził na boisko Błażeja Staniaka na środek siatki i Kamila Mikulskiego na przyjęcie. Zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, szczególnie w końcówce partii, kiedy gospodarzom udało się odrobić straty i było 23:23. Na szczęście dla gości ostatnie piłki padły ich łupem. Trzeci set był tylko formalnością. Zrezygnowani zawodnicy Virtusa nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z wyżej notowanym rywalem.

- Cieszy zwycięstwo, choć momentami dostosowywaliśmy się niskim poziomem do gry przeciwnika. Na pewno tak grając, nie osiągniemy dobrego wyniku w sobotę z Camperem. Musimy poprawić kilka elementów ? skomentował trener SPS Maciej Antonik.

10 marca o godz. 16 SPS zagra w Garwolinie z Camperem Wyszków. Będzie to przedostatni w tym sezonie.

KS Virtus Wiskitki ? SPS Bell 4CV Garwolin 0:3 (-19, -23, -14)

SPS: Grabowski, Wilki, Harazim, Kisiel, Wielgosz, Trzpil, Ozimek (libero) ? Staniak, Mikulski, Robakowski.

Tabela rozgrywek (źródło: MWZPS)