Złamana noga zawodnika Wilgi

Opublikowano: 24 październik 2011, 14:50 Kategoria Sport
piłka nożnawilga miastkóworzeł uninzryw sobolewwilga miastków

Zawodnik Wilgi Miastków Kamil Celej nie będzie mile wspominał meczu w Ostrówku. Napastnik doznał złamania nogi, a jego zespół zremisował z ŁKS Łochów 2:2. Po trzy punkty sięgnął w 13. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej Orzeł Unin i Sęp Żelechów. Tym razem bez punktu Zryw Sobolew.

Bez kontuzjowanego Cezarego Jóźwickiego do spotkania z Tygrysem przystępował Orzeł Unin. Po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:1. Wynik uderzeniem głową otworzył Andrzej Brych. Po wyrównaniu gości prowadzenia Orłowi dał Cezary Krzyśpiak.

W drugiej połowie goście strzelili bramkę kontaktową. ? W 80. minucie w zamieszaniu pod bramką na 4:2 trafił Leszek Parzyszek. W ostatniej minucie goście ustalili wynik meczu ? mówi Cezary Wągrodzki, trener Orła.

Orzeł Unin ? Tygrys Huta Mińska 4:3
Bramki dla Orła: Andrzej Brych, Cezary Krzyśpiak, Cezary Wągrodzki, Leszek Parzyszek
Orzeł: Paśnik, Szczepański (Walenda), Kościesza, A. Brych, Gazda (Pałyska), Przybysz (Parzyszek), Wągrodzki (P. Mikulski), P. Brych, Ł. Ziółek, Duchna, Krzyśpiak.

Passę czterech meczów bez porażki przerwali zawodnicy Zrywu Sobolew. W wyjazdowym meczu z LKS Ostrówek podopieczni Andrzeja Goliszewskiego przegrali 3:4. ?Katem? gości okazał się Rafał Kazula strzelec trzech bramek.

LKS Ostrówek ? Zryw Sobolew 4:3
Bramki dla Zrywu: Marek Górski 2, Krzysztof Kwaśniak
Zryw: Kępka, T. Zackiewicz (Baran), Tywanek, B. Zackiewicz (Michałek), Dziubak, Kwaśniak (Michalec), Wasiulewski, Więckowski, Marcińczak, Górski, Wiśnioch (Buczek).

Zwycięstwo za ?sześć punktów? odniósł Sęp Żelechów. Zawodnicy Roberta Barańskiego oddalili się od strefy spadkowej. Jedyna bramka w Łosicach padła w drugiej połowie. ? Mieliśmy kilka groźnych kontr. Jedną z nich po podaniu Marcina Szulca wykorzystał Marcin Cieślą, wychodząc w sytuacji sam na sam z bramkarzem ? relacjonuje szkoleniowiec Sępa.

Orzeł Łosice ? Sęp Żelechów 0:1
Bramka dla Sępa: Marcin Cieśla

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Łochowie. Do przerwy Wilga Miastków prowadziła z ŁKS 2:0, po dwóch bramkach Kamila Celeja. Ten sam zawodnik ponadto jeszcze dwukrotnie stawał oko w oko z bramkarzem gospodarzy.

Po zmianie stron ŁKS strzelił szybką bramkę kontaktową. Przy wyniku 1:2 mecz przerwano na pół godziny. ? Kamil Celej doszedł do piłki, którą posłał do bramki. Jednocześnie w brutalny sposób w nogi wjechał mu bramkarz Łochowa. Sędzia dopiero po tym zdarzeniu odgwizdał spalonego. Nie było bramki, ani czerwonej kartki, była za to złamana w potworny sposób noga Kamila, którego karetka przewiozła do szpitala w Siedlcach ? mówi Paweł Kowalski, trener Wilgi. Napastnik z Miastkowa Kościelnego będzie miał operacyjnie składaną nogę.

Po przerwie w meczu dwie kolejne bramki mogli strzelić goście. Niestety dla przyjezdnych zabrakło precyzyjnego wykończenia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W ostatnich sekundach spotkania w zamieszaniu w polu karnym bramkę głową strzelił zawodnik gospodarzy. ? Po raz trzeci w sezonie tracimy bramkę, tak że sędzia nie pozwala nam nawet wznowić gry od środka ? przyznaje trener Wilgi.

ŁKS Łochów ? Wilga Miastków 2:2
Bramki dla Wilgi: Kamil Celej 2
Wilga: Czarny, Latuszek, M. Biedrzycki, P. Domański, Brych, Bogusz, P. Kondej, Ł. Biedrzycki, Szczygielski, K. Celej (Baran), Cichecki.