Wilga nadal bez zwycięstwa w sparingach

Opublikowano: 20 luty 2018, 07:09 Kategoria Sport
wilga garwolinproch pionki

Na niespełna miesiąc przed wznowieniem IV-ligowych rozgrywek kolejne porażki w sparingach notuje Wilga Garwolin. W dwóch ostatnich meczach kontrolnych GKS przegrał z Huraganem Wołomin 2:9 i Prochem Pionki 0:2.

W sparingu z IV-ligowym Huraganem dwukrotnie do siatki trafiał Mikołaj Gola. W sobotnim starciu z Prochem Pionki żaden z zawodników GKS nie wpisał się na listę strzelców.

Do przerwy zespół z ligi okręgowej prowadził 1:0 po golu w 12. minucie. Proch przed zmianą stron stworzył jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia. Gola dla Wilgi z kolei mógł strzelić Sebastian Papiernik. Po faulu na tym zawodniku, sam poszkodowany podszedł do rzutu wolnego. Bardzo dobre uderzenie bramkarz z Pionek zdołał przenieść nad poprzeczkę. W drugiej połowie Proch szybko podwyższył na 2:0, po przejęciu piłki w środku pola. Po dośrodkowaniu Damiana Papiernika okazję do bramki miał Marek Górski.

- Ciężko mówić o naszej skutecznej grze w obronie, bo cały czas gramy w eksperymentalnym składzie. W meczu z Prochem zagraliśmy lepiej skoncentrowani, ale nie przynosiło to zagrożeń pod bramką przeciwnika. Smuci brak frekwencji, bo po raz kolejny zagraliśmy 11 ludźmi. Tych minut w meczach kontrolnych będzie brakowało w ligowych starciach. Ja sobie z tego zdaję sprawę, nie wiem czy zawodnicy podobnie ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Kolejny występ w sparingu zaliczył Daniel Kosobucki, którego Wilga prawdopodobnie wypożyczy z Amura Wilga.

Do końca okresu przygotowawczego Wilga rozegra jeszcze trzy sparingi. Najbliższy w sobotę o godz. 15 w Miętnem z KS Raszyn.

Wilga Garwolin ? Proch Pionki 0:2 (0:1)
Wilga: Fic, Dybcio, Wiechowski, Głowala, D. Papiernik, Szwed, Macioszek, Kosobucki, S. Papiernik, testowany, Górski.