Łatwe 3:0 4CV

Opublikowano: 23 październik 2011, 14:47 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Niewiele ponad godzinę trwało spotkanie 2. kolejki mazowieckiej III ligi. SPS 4CV Garwolin pokonał Metro Warszawa 3:0 (20, 20, 14), będąc drużyną lepszą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Młodzi goście z Warszawy na początku meczu zaskoczyli nieco beniaminków z Garwolina. Brak dokładnego przyjęcia spowodował, że Metro prowadziło 3:0. Z każdą kolejną piłką zarysowywała się jednak przewaga gospodarzy. W końcówce znakomitą serią w bloku popisał się Kamil Baran, który zapunktował w tym elemencie w trzech kolejnych akcjach.

W drugim secie, podobnie jak w poprzednim, goście zyskali szybką przewagę 2:0. Później miejscowi zaczęli lepiej grać w ataku co przełożyło się na prowadzenie 12:9. Podopiecznym Edmunda Kopyścia przydarzył się w tym fragmencie przestój, który wykorzystali goście z Warszawy odrabiając straty na po 12. Zimnej krwi młodym zawodnikom ze stolicy zabrakło w dalszej części seta, w której popełniali serię prostych błędów.

Ostatnia partia to zdecydowana przewaga ekipy SPS, która dominowała na boisku. Piłki były rozgrywane nawet na efektowne zbicia z szóstej strefy.

- Kluczem do dzisiejszej wygranej był blok i dobra gra środkowych, którzy bardzo dobrze czytali grę ? przyznał po spotkaniu Edmund Kopyść. ? Przyzwoicie zagraliśmy na przyjęciu i zagrywką ? dodał.

SPS 4CV Garwolin ? KS Metro Warszawa 3:0 (20, 20, 14)