Blamaż w Skórcu kończy nieudaną rundę Wilgi

Opublikowano: 15 listopad 2017, 16:57 Kategoria Sport
wilga garwolinnaprzód skórzec

- Punkty wywalczone z zespołami góry tabeli zostały stracone w spotkaniach z najsłabszymi drużynami ligi ? mówi rozżalony trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. GKS przegrał na zakończenie rundy jesiennej z Naprzodem w Skórcu 3:4 (0:2). Na półmetku sezonu drużyna z Garwolina jest na 11. miejscu w tabeli.

Spotkanie z ostatnią drużyną tabeli miało osłodzić nieco słabszą postawę GKS w ostatnich starciach. Jeszcze przed meczem okazało się, że piłkarze będą walczyć nie tylko z przeciwnikiem, ale fatalną murawą, która trzeba jednak przyznać, że przeszkadzała obu zespołom.

W pierwszej połowie Naprzód stworzył dwie groźne sytuacje, które zakończył golami. Najpierw w 24. minucie Łukasz Paciorek ubiegł Daniela Fica, wychodzącego do dośrodkowania w pole karne. Chwilę przed gwizdkiem na przerwę, GKS wyszedł do kontry z przewagą liczebną. Jednak zamiast gola wyrównującego, kibice w Skórcu zobaczyli gola na 2:0. Gospodarzom udało się przejąć piłkę i zagrać prostopadłą piłkę do Karola Kruszewskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Wilga stworzyła trzykrotnie zagrożenie pod bramką miejscowych. Żadna próba nie była skuteczna. Po zmianie stron, goście powinni strzelić gola kontaktowego. Patryk Kisiel trafił jednak w słupek. Po 55 minutach gry było już 3:0, a po kolejnych 10 minutach 4:0. Dopiero wtedy akcje Wilgi stawały się skuteczne. W 64. minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Macioszek. W 79. minucie dośrodkowanie Roberta Kwiatkowskiego na gola zamienił Karol Zawadka. Na dwie minut przed upływem regulaminowego czasu gry trafienie na 3:4 zaliczył Kisiel po zagraniu Sebastiana Papiernika. W ostatniej akcji meczu przyjezdni mogli doprowadzić do remisu, ale źle zachował się Kisiel.

Wilga w czterech ostatnich meczach rundy jesiennej zdobyła zaledwie dwa punkty, mając za rywali zespoły z dolnej części tabeli. Ostatecznie podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zajmują na półmetku rozgrywek 11. miejsce, które da utrzymanie w IV lidze. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zdecydował, że w sezonie 2018/2019 rozgrywki IV ligi będą utrzymane w formie dwóch grup. Nie będzie reorganizacji.

- Nasza gra wyglądała fatalnie. Rundę zakończyliśmy dramatyczną postawą. Punkty wywalczone z zespołami góry tabeli zostały stracone w spotkaniach z najsłabszymi drużynami ligi ? mówi rozżalony trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Zawodnicy Wilgi, po dwóch tygodniach przerwy, przystąpią do roztrenowania. Przygotowania do rundy wiosennej powinny rozpocząć się w drugim tygodniu stycznia.

Wkrótce szczegółowe podsumowanie rundy w wykonaniu GKS.

Naprzód Skórzec ? Wilga Garwolin 4:3 (2:0)
Bramki dla Wilgi: 64` Rafał Macioszek, 79` Karol Zawadka (as. Robert Kwiatkowski), 88` Patryk Kisiel (as. Sebastian Papiernik)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Pyra, Migas (55` Szwed), Macioszek, Wiechowski, Rękawek (68` D. Papiernik), S. Papiernik, Kisiel.