Wilga rozgromiona przez Broń 0:7

Opublikowano: 15 sierpień 2017, 11:54 Kategoria Sport
wilga garwolinbroń radom

Choć porażka na boisku pretendenta do awansu była wkalkulowana, to je rozmiar już nie. Wilga Garwolin przegrała na inaugurację sezonu z Bronią Radom 0:7 (0:3).

Do Radomia GKS udał się w zaledwie 13-osobowym składzie. Na dodatek w ostatnich dniach przed startem sezonu z klubem pożegnał się Michał Kępka, który zasilił kadrę rywala Wilgi Błonianki Błonie.

Od początku spotkania Wilga przyjęła taktykę defensywną, która przynosiła skutek przez dwa kwadranse. Po rzucie rożnym, piłka odbiła się od ręki zawodnika gości i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Arkadiusz Oziewicz. Wilga mogła szybko odpowiedzieć, ale strzał z 30 metrów Kamila Zawadki był minimalnie niecelny. W 39. minucie było 2:0. Kapitalnym strzałem bez przyjęcia sprzed pola karnego popisał się Piotr Nowosielski. Daniel Fic bez szans.

Przyjezdni w 42. minucie byli bliscy trafienia kontaktowego. Lewą stroną przebił się Piotr Talar, który dośrodkował prosto na nogę Wojciecha Migasa. Mocny strzał skrzydłowego odbił Paweł Młodziński. Chwilę później Broń skontrowała Wilgę. Zakończeniem akcji było trafienia  z bliskiej odległości Zbigniewa Obłuskiego.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Już w 51. minucie defensywę gości po raz kolejny rozmontowali gospodarze. Kamil Czarnecki na 4:0. Ten sam zawodnik 10 minut później podwyższył na 5:0. W ostatnich minutach Broń dokończyła dzieła zniszczenia. Dwa gole rezerwowego Przemysława Nogaja ustaliły wynik spotkania. Wilga po 1. kolejce zamyka tabelę IV ligi.

- Po wyniku widać było, kto był lepszy. Gratuluję zwycięstwa. Broń jest faworytem do awansu i pokazała nam jak powinno grać się piłkę ? powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener bramkarzy Wilgi Robert Baczewski.

W sobotę o godz. 17 Wilga zagra w Garwolinie z MKS Piaseczno.

Broń Radom ? Wilga Garwolin 7:0 (3:0)
Wilga: Fic, Głowala, Karol Zawadka, Kwiatkowski, Talar, Wiechowski, S. Papiernik (53` D. Papiernik), Pyra, Kamil Zawadka, Migas (79` Janisiewicz), Kisiel.