Porażka Wilgi z Hutnikiem. Bramka 70-latka!

Opublikowano: 23 lipiec 2017, 10:23 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik huta czechy

Po słabej grze IV-ligowa Wilga Garwolin przegrała w pierwszym letnim sparingu z Hutnikiem Huta Czechy 1:4 (1:2). Jedną z bramek dla zespołu ligi okręgowej strzelił 70-letni Bogdan Głąbicki.

We wczorajszym sparingu skład GKS opierał się głównie na juniorach klubu. Po raz pierwszy w barwach Wilgi zagrali nowi zawodnicy ? Patryk Kisiel, Przemysław Głowala oraz Damian Papiernik. Ten ostatni to brat kontuzjowanego Sebastiana, ostatnio grający w Zniczu II Pruszków.

Mecz w Miętnem rozpoczął się od przewagi Wilgi w posiadaniu piłki. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe. Po upływie kwadransa do głosu doszedł Hutnik. Efektem było trafienie Kamila Szostaka w 18. minucie. Napastnik z Trąbek wykorzystał stratę Wilgi w środku pola. W kolejnych minutach Szostak mógł po raz kolejny pokonać Daniela Fica, ale brakowało skuteczności. GKS pierwszy strzał na bramkę oddał w 31. minucie. Uderzenie z główki Przemysława Sobieszka było niecelne.

Hutnik na cztery minut przed przerwą podwyższył prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego, piłkę z bliskiej odległości do bramki posłał Mateusz Zawadka, który gola przypłacił urazem kolana. Tuż przed przerwą IV-ligowiec strzelił gola kontaktowego. Szybką kontrę Wilgi wykończył Paweł Pyra, który wykorzystał prostopadłe podanie Piotra Pioruna.

Po zmianie stron, więc okazji na strzelenie bramki mieli Hutnicy. Na efekty trzeba było czekać do 66. minuty. Błąd wychodzącego z bramki Dawida Wasążnika oraz obrońców wykorzystał Kamil Szostak. Niespełna 20 minut później wynik spotkania ustalił rezerwowy Bogdan Głąbicki. 70-latek, najstarszy czynny zawodnik w Polsce, znalazł się w dogodnej sytuacji przed polem bramkowym GKS.

- Rywal pokazał nam, gdzie mamy największe bolączki, bo trzy bramki padły z naszych błędów. Dla mnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem, że u nas grali chłopcy z rocznika 2000. Nie ma znaczenia, jak jesteś młodszy, to powinieneś więcej biegać, a tego nie było widać ? przyznał trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Szkoleniowiec pozytywnie ocenił występ nowych piłkarzy. ? Kisiel to bardzo przebojowy zawodnik, choć zaliczył kilka niepotrzebnych fauli i szarpał się momentami. Na pewno to zawodnik, który potrafi przytrzymać piłkę i to może w ligowych meczach dać nam odpoczynek. Z postawy Głowali jestem bardzo zadowolony. Dobrze wprowadza piłkę, asekuruje. Dobrze zaprezentował się na skrzydle Papiernik, który jest szybkim zawodnikiem ? powiedział.

W środę Wilga zagra w Miętnem z Agape Białołęka (LO).

Wilga Garwolin ? Hutnik Huta Czechy 1:4 (1:2)
Bramki: 45` Paweł Pyra - 18`, 66` Kamil Szostak, 41` Mateusz Zawadka, 84` Bogdan Głąbicki
Wilga: Fic, Dybcio, Wiechowski, Głowala, Janisiewicz, Kisiel, Macioszek, Sobieszek, D. Papiernik, Pyra, Piorun oraz Wasążnik, Mazek, Rodak, Rękawek.