Po dwa medale w każdym kolorze

Opublikowano: 30 maj 2017, 11:52 Kategoria Sport
lekkoateltykawilga garwolin

Po raz XXII spotkali się w dobrym, międzynarodowym towarzystwie, czołowi polscy biegacze, w Mińskiej ?5? i ?15?. Zawody odbyły się w miejskim parku, obok pięknego i otoczonego fosą zamku Dernałowiczów.

Aby uświetnić oprawę imprezy, gospodarze zaprosili na ten festiwal biegowy rekordzistkę Polski i mistrzynię świata w skoku o tyczce, Annę Rogowską. Młodzi biegacze Wilgi, którzy zostali zaproszeni przez organizatorów na biegi młodzieżowe, dostosowali się do tego poziomu i zademonstrowali niezłą formę sportową, zdobywając po dwa złote, srebrne i brązowe medale.

W biegu  na 1000 m szkół podstawowych dziewcząt, 12 letnia Ewelina Kucharska ? SP w Uninie, zajęła III miejsce i uległa jedynie starszym o rok rywalkom. Na tym samym dystansie II miejsce zdobył reprezentant SP nr 1 w Garwolinie, Jacek Febert .

Prawdziwy popis dali gimnazjaliści, którzy zdobyli na dystansie 1400m -  4 medale. Złote wywalczyli ? Natalia Przybysz ? Gimn. Unin i Adam Makulec ? Gimnazjum Powiatowe. Srebrny medal przypadł Agacie Szaniawskiej ? Gimn. Powiatowe, a brązowy krążek zdobył reprezentant Katolickiego Gimnazjum ? Jan Pasik. Ponadto wysokie IV miejsce przypadło  Karolinie Kucharskiej z Unina. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki i inne sportowe gadżety, a wszyscy którzy stali na podium, nagrody rzeczowe i talony na sprzęt sportowy.