Komplet zwycięstw i wygrana w turnieju SPS! [wideo]

Opublikowano: 30 kwiecień 2017, 15:20 Kategoria Sport
siatkówkaspsbiebrza lipskpałac kamienieclks dobroń
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Podopieczni Jakuba Sokołowskiego postawili kropkę nad ?i?, wygrywając trzeci mecz turnieju półfinałowego o wejście do II ligi. SPS Bell 4CV Garwolin pokonał Biebrzę Lipsk 3:0 (15, 13, 13). Jest szansa, że turniej finałowy odbędzie się w mieście nad Wilgą.

W pierwszym meczu 3. dnia turnieju w Garwolinie LKS LUKS Dobroń pokonał CSiR Pałac Kamieniec 3:1. Ten wynik oznaczał, że zawodnicy SPS musieli ugrać dwa sety, aby wygrać turniej.

Boisko pokazało, że mistrz podlaskiej III ligi to najsłabsza drużyna turnieju. W pierwszym secie, tylko początek mógł zwiastować emocje, których ostatecznie nie było. Gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 9:8 i nie oddali go do końca partii, punktując rywali zagrywką i blokiem.

W drugiej części gry fantastyczną serię w polu zagrywki zaliczył Tomasz Rosłaniec. Przyjmujący posłał sześć (!) punktowych zagrywek, a pozostałe serwisy umożliwiały wyprowadzenie kontr. Efekt? Prowadzenie 11:1. Pod koniec tego seta trener Jakub Sokołowski wprowadził na parkiet zmienników ? Kamila Trzpila, Daniela Chruściela i Mikołaja Wielgosza. Od początku trzeciej partii, w barwach gospodarzy kibice oglądali jedynie Damiana Wilkiego z podstawowej szóstki. Na placu gry zameldowali się Marcin Robakowski i Błażej Staniak. Ten ostatni dał popis w polu zagrywki, zdobywając kilka punktów bezpośrednio z serwisu. Wygrane sety do 13 przypieczętowały pierwsze miejsce gospodarzy w rozgrywkach.

Przed SPS ostatni turniej na drodze do II ligi, który odbędzie się w dniach 19-21 maja. Rywalami siatkarzy z Garwolina będą zespoły: KS Murowana Goślina (wielkopolskie), UKS Triumf Nakło Śląskie (śląskie), GKPS Gorlice (małopolskie). Jest szansa, że Garwolin będzie organizatorem turnieju finałowego, z którego tylko zwycięzca awansuje do II ligi.

Ostatnia piłka turnieju

Ostatnia piłka turnieju!

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 30 kwietnia 2017

Wypowiedź trenera Jakuba Sokołowskiego

Podsumowanie turnieju i podziękowania dla kibiców od trenera Jakuba Sokołowskiego.