Znakomite otwarcie SPS! Pewna wygrana na początek turnieju [wideo]

Opublikowano: 28 kwiecień 2017, 20:33 Kategoria Sport
siatkówka4cvpałac kamieniecbiebrza lipskulks dobroń

Od pewnej wygranej 3:0 z CSiR Pałac Kamieniec turniej półfinałowy o wejście do II ligi rozpoczęli siatkarze SPS Bell 4CV Garwolin. Mistrzowie Mazowsza pokazali charakter szczególnie w drugim secie.

Przed dzisiejszym meczem inaugurującym turniej, zawodników z Garwolina czekała niespodzianka. Miejscowi siatkarze otrzymali od przewodniczącego rady miasta Marka Jonczka oraz burmistrza Tadeusz Mikulskiego puchar za zajęcie pierwszego miejsca w mazowieckiej III lidze. Dodatkowo sportowcy otrzymali medale, które wręczały m.in. radne Garwolina Marzena Świeczak i Grażyna Makulec.

Gdy notable zeszli parkietu, na boisku było nieco nerwowo. Pierwsze akcje były szarpane z obu stron. Sygnał do ataku gospodarzom dał Jakub Skrajny, który skuteczną zagrywką wyprowadził swój zespół na prowadzenie 7:3. Niedługo później kapitalną serię w polu serwisowym zaliczył Paweł Grabowski. Przy zagrywkach rozgrywającego, SPS zdobył 10(!) kolejnych oczek. Przewaga miejscowych urosła ze stanu 13:6 do 23:6. Seta zakończył as serwisowy Tomasza Rosłańca. Wcześniej punktowy serwis zaliczył Damian Wilki.

W drugiej partii nie było już tak łatwo. Drużyna Pałacu rozpoczęła od prowadzenia 5:1, co było konsekwencją dobrej gry na bloku. Przez długie minuty zapowiadało się, że stan spotkania zostanie wyrównany. Goście nie popełniali błędów i skutecznie wykorzystywali problemy rywala w ataku. W środkowej części seta gospodarzom udało się zniwelować stratę (12:12), ale po kolejnych piłkach wicemistrz Warmii i Mazur prowadził 20:16.

W końcówce w polu zagrywki błysnął ponownie Skrajny. Jego dwa punktowe serwisy sprawiły, że to SPS miał piłkę setową (24:23). W nerwowej końcówce, autowy atak zawodnika z Kamieńca zdecydował o wygranej drużyny z Garwolina 26:24.

Trzecia część gry była formalnością. Wyrównany był tylko początek. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego drugi bieg wrzucili od stanu 6:6, kiedy blokiem i skutecznymi kontrami zaczęli budować wysokie prowadzenie. Ostateczna wygrana 25:15 stawia zespół SPS na dobrej pozycji wyjściowej przed kolejnymi spotkaniami. Aktualnie trwa drugi mecz 1. dnia turnieju między Biebrzą Lipsk a LKS ULKS Dobroń.

Jutro siatkarze z Garwolina zagrają o godz. 18 z zespołem LKS ULKS. W niedzielę o godz. 12 rywalem naszych zawodników będzie Biebrza. Do turnieju finałowego o wejście do II ligi awansują dwa najlepsze zespoły garwolińskiego turnieju.

Co warte podkreślenia, na trybunach hali CSiK zasiadło dzisiaj ok. 150 widzów. Po raz ostatni taką publikę mecz siatkówki zgromadził w Garwolinie w 2012 przy okazji II-ligowych zmagań GTS.

Wypowiedź trenera SPS Jakuba Sokołowskiego

Aktualizacja, godz. 22.40. W drugim meczu turnieju LKS ULKS Dobroń pokonał Biebrzę Lipsk 3:0 (22, 21, 23). W tabeli zmagań SPS zajmuje 1. miejsce.

Prosto z parkietu trener Jakub Sokołowski o wygranej na inaugurację turnieju półfinałowego.