Jan Kopyść zagra o złoto Mistrzostwo Polski

Opublikowano: 30 marzec 2017, 07:04 Kategoria Sport
jan kopyśćsiatkówka

Wychowanek garwolińskich trenerów siatkówki ? Jan Kopyść ? stanie przed szansą zdobycia medalu Mistrzostwo Polski Juniorów. 17-latek reprezentuje barwy KS Metro Warszawa.
Drużyna stołecznego Metra, która w ubiegłym sezonie zajęła szóste miejsce w Polsce w kategorii kadetów, jest obecnie młodszym rocznikiem w kategorii juniorów.

Finał MP zostanie rozegrany w dniach 5-9 kwietnia w Kędzierzynie Koźlu. Drogę do decydującego starcia, warszawski zespół rozpoczął od fazy ?. W Augustowie (24-26 lutego) Metro zajęło pierwsze miejsce, pokonując kolejno Budowlanych Toruń 3:0, AZS Olsztyn 3:1, MKS Augustów 3:0 i MKS MDK Warszawa 3:2.

Gospodarzem turnieju półfinałowego był Rzeszów. Młodzi zawodnicy z Warszawy pokonali Effectora Kielce 3:0 oraz Czarnych Radom 3:1. Porażka z miejscową Resovią 0:3 oznaczała drugie miejsce w turnieju oraz awans do finałów.

W Kędzierzynie Koźlu KS Metro zagra w grupie A z KS Wifamą Łódź, Jastrzębskim Węglem i tamtejszym MMKS.