Nasi w 33. Maratonie Warszawskim

Opublikowano: 26 wrzesień 2011, 08:08 Kategoria Sport
bieganiewarszawatruchtacz
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kilkudziesięciu biegaczy z powiatu garwolińskiego wzięło udział w 33. Maratonie Warszawskim. Wśród nich zawodnicy klubu Truchtacz.pl, którzy zajęli 17. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ci, dla których przebiegnięcie ponad 42 km to za dużo, wystartowali w Biegu Olimpijskim na dystansie 8 km.

Wczorajsza trasa corocznej imprezy wiodła ulicami Warszawy. Najszybciej dystans 42 km i 195 metrów pokonał Kenijczyk John Kibet z czasem 02:08:17, co jest nowym rekordem trasy. Wśród 4061 osób, które ukończyły bieg było kilkudziesięciu mieszkańców powiatu garwolińskiego. Byli też ci, którzy reprezentowali miejscowe kluby. Poniżej ich wyniki (miejsce, imię,nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub, czas).

3857 Krzysztof Walenda, 1973, Garwolin, brak - 05:29:36

Bardzo dobrze w klasyfikacji drużynowej wypadła ekipa Truchtacz.pl. Czas Sylwestra Wojdy, Roberta Mikulskiego, Zbigniewa Latuszka i Katarzyny Biernackiej dał drużynie z Garwolina 17. miejsce na 39 sklasyfikowanych drużyn.

Dla pasjonatów biegania, którzy woleli krótszy dystans organizatorzy przygotowali Bieg Olimpijski. 8 km najszybciej pokonał Daniel Formela z Gdyni (28:19). Poniżej wyniki mieszkańców powiatu garwolińskiego (miejsce, imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub, czas).

314. Paweł Baran, 1989, Łaskarzew, niezrzeszony - 00:42:30

456. Elżbieta Wojda, 1971, Nowy Kębłów, Truchtacz.pl - 00:45:08

645. Monika Szyszka, 1973, Garwolin, Truchtacz.pl - 00:49:28

753. Daniel Kajak, 1990, Garwolin, Truchtacz.pl - 00:53:35

Do mety dobiegło 833 uczestników. Tegoroczny Maraton Warszawski był jednocześnie Memoriałem Piotra Nurowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.