Grali o szablę rotmistrza

Opublikowano: 09 marzec 2017, 06:32 Kategoria Sport
maciejowicefutsal

W weekend w Maciejowicach odbył się ?Turniej Niezłomnych? o szablę Rotmistrza Pileckiego. Organizatorem imprezy był wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński, Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz MKRS Wisła Maciejowice. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli  wicemarszałek senatu Maria Koc oraz poseł Grzegorz Woźniak.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach. 4 marca rywalizacja toczyła się w  roczniku 2003 i młodsi, w której wzięło udział siedem drużyn. Szabla Rotmistrza Pileckiego powędrowała do drużyny Burza Pilawa. Nie obyło się bez wyróżnień indywidualnych dla najlepszych zawodników Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii został Daniel Pielacki z Młodzika Dęblin, a najlepszym strzelcem turnieju ? Eryk Świątek z Czarnych Dęblin. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju odebrał Igor Belka z Ruchu Ryki.  Puchar Far Play otrzymała Wisła Maciejowice 05/06, natomiast w technice Turbo Koza zwyciężył Mariusz Piechota z drużyny z miejscowej Wisły.

5 marca na starcie stanęły drużyny w kategorii open. Szablę Romistrza Pileckiego wygrali zawodnicy Wisły Podwierzbie. Zawodnik zwycięzców ? Damian Baran ? został najlepszym piłkarzem turnieju oraz jednocześnie królem strzelców. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Kamil Flisek (Selmar Polska)

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz medale. Nagrody wręczali poseł Grzegorz Woźniak, wójt gminy Sylwester Dymiński, radny powiatowy Tomasz Kwiatkowski oraz asystent Marii Koc Michał Jaworski.