Wisła wygrywa na wyjeździe

Opublikowano: 13 wrzesień 2011, 10:32 Kategoria Sport
htunik huta czechywisła maciejowiceks puznówkaburza pilawa

Szczęśliwy remis zaliczył Hutnik Huta Czechy w 4. kolejce siedleckiej A-Klasy. W warszawskich rozgrywkach trzy wyjazdowe punkty zainkasowała Wisła Maciejowice. Bez punktu tym razem Burza Pilawa i KS Puznówka 96.

Remis w spotkaniu na własnym boisku zanotował Hutnik Huta Czechy. Do przerwy w meczu z Grodziskiem Krzymosze był remis 1:1. W drugiej połowie piłka dwukrotnie po strzałach zawodników gospodarzy trafiała w słupek. Goście bronili się, czekając na kontry. Po jednej z nich wyszli na prowadzenie. W ostatniej minucie spotkania sędzia podyktował wątpliwego karnego dla zespołu gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Rafał Głąbicki.

- Nie chcę oceniać tej decyzji sędziego. W polu karnym było zamieszanie - przyznał Tomasz Barej, trener Hutnika. - Ten mecz powinniśmy wygrać trzema bramkami. Szczególnie w drugiej połowę mieliśmy dużą przewagę - dodał.

Hutnik Huta Czechy ? Grodzisk Krzymosze 2:2
Bramki dla Hutnika: Filip Gawinek, Rafał Głąbicki (karny)
Hutnik: P. Kardyka, Trzciński, J. Kardyka, Jeleń (Wilczek), Kowalski, R. Głąbicki, Z. Zakrzewski, Wardak (Sikora), Bogdanowicz (D. Mucha), Gawinek.

Wyniki i tabela siedleckiej A-Klasy

W warszawskiej A-Klasie po zawirowaniach organizacyjnych piłkarze Wisły Maciejowice (na zdjęciu) wrócili z Józefowa z trzema punktami. Minimalne zwycięstwo z rezerwami Józefovii nie przyszło jednak łatwo. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sytuacje podbramkowe. Kosynierzy strzelili nawet bramkę, ale arbiter przy zagraniu do Pawła Krogulca dopatrzył się spalonego.

Po przerwie kibice oglądali kolejne ataki Wiślaków. W 57. minucie piłkę z linii bramkowej po strzale Krogulca wybija obrońca gospodarzy. 11 minut później goście wreszcie trafili do siatki rywali. Po odzyskaniu piłki w środku pola Kamil Opiekulski zagrał w pole karne, piłkę przejął Robert Włodarczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

W końcówce spotkania plac gry za drugą żółtą kartkę musiał opuścić zawodnik Józefovii. Rzut wolny po faulu z połowy boiska wykonywał Kamil Krupa. Futbolówka po jego atomowym uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Józefovia II Józefów ? Wisła Maciejowice 0:1
Bramka: Robert Włodarczyk
Wisła: Pracz, Krupa, Cyrta, Sitnik, Jóźwik, Pogoda (Karaś), Opiekulski, Wit, R. Majsterek (R. Włodarczyk ), M. Włodarczyk (M. Majsterek), Krogulec.

Burza Pilawa w ciągu czterech dni rozegrała dwa spotkania. Najpierw 7 września dokończyła przerwane spotkanie 1. kolejki. Inauguracyjny pojedynek z Advitem Wiązowna trwał zaledwie 24 minuty (przy stanie 0:0). Intensywne opady deszczu uniemożliwiały grę. Mecz wznowiono w drugim terminie, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W sobotę Burza pojechała do Reguta na spotkanie z ostatnim w tabeli Borem. Niestety wyjazd okazał się pechowy, bo pilawianie przegrali 1:3.

Burza Pilawa ? Advit Wiązowna 0:0 (spotkanie trwało od 24. minuty)
Bór Regut ? Burza Pilawa 3:1

KS Puznówka 96 na mecz do Wiązownej jechała bez sześciu podstawowych graczy. Zabrakło w szczególności środkowych pomocników. Kadrowe braki szybko obnażyli gospodarze. ? Byli od nas lepsi, Advit zdominował mecz. Przez 75 minut głównie broniliśmy się ? relacjonuje Robert Rokicki, trener KS Puznówka 96.

Advit Wiązowna ? KS Puznówka 96 7:2
Bramki: Łukasz Szczypek, Paweł Grzelak
Puznówka: Kowalczyk, Ryfka, Parzyszek, M. Rosłaniec (Foryś), Gadoś (Bylinka) Ł. Rosłaniec, Jedynak, Grzelak, Nowicki, Celiński, Szczypek.