Miłe zakończenie sezonu biegowego biegaczy Wilgi

Opublikowano: 16 listopad 2016, 06:38 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletykałuków

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie był organizatorem XXVIII Biegów Niepodległości, na które zaproszenie otrzymali lekkoatleci Wilgi Garwolin.  Odwdzięczyli się za to organizatorom bardzo dobrą postawą i łącznie odnieśli sześć zwycięstw.

Wprost rewelacyjnie spisała się młodziutka 13-letnia Agata Szaniawska (Gimnazjum Powiatowe w Garwolinie), która w biegu głównym kobiet na dystansie 4.400m, wprost zdeklasowała przeciwniczki i wpadła na metę z przewagą prawie dwóch minut. Równie dobrze pobiegł w tej kategorii Adrian Gasek (ZSP nr 2 Garwolin), który wśród mężczyzn zajął IV miejsce, ale zdecydowanie zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i w nagrodę, podobnie jak Agata, otrzymał okazały puchar  i cenną nagrodę rzeczową.

Po biegu głównym odbyły się biegi młodzieżowe. W kategorii dzieci starszych, cenne zwycięstwo odniósł Jacek Febert (SP nr 1 Garwolin). Wśród młodziczek bezapelacyjna była Natalia Przybysz (Gimnazjum Unin), natomiast wśród chłopców Adam Makulec (Gimnazjum Powiatowe w Garwolinie) zajął II miejsce, czwarty był Maciej Jędrzejewski (Gimnazjum nr 98 w Warszawie, a szósty Jan Pasik ? Gimnazjum Powiatowe w Garwolinie).

W  punktacji drużynowej  Gimnazjum Powiatowe z Garwolina  uplasowało się na trzeciej pozycji.  Klasą dla siebie okazali się juniorzy, którzy aż pięciokrotnie stawali na podium. Kamila Dziubak ? Kat. LO, Karolina Mika i Karolina Latuszek ?obie LO Garwolin, zajęły trzy pierwsze miejsca, natomiast chłopcy zajęli odpowiednio ? Bartosz Przybysz Kat. LO  I miejsce, Arkadiusz Barcikowski  II miejsce i Tokarski Daniel ? obaj ZSP nr 2 Garwolin VI miejsce. Drużynowo ?Wilga? Garwolin zajęła I miejsce, za o została nagrodzona pucharem i pamiątkowym dyplomem. Warto zaznaczyć, że organizatorzy przygotowali  dyplomy i nagrody dla sześciu pierwszych miejsc oraz medale,  a także posiłki dla wszystkich uczestników biegu.

Dzisiaj okazało się, że powołania na badania kadry narodowej B do otrzymali ? Natalia Przybysz i Mateusz Kondej (oboje biegi średnie) oraz Paweł Mikulski (10-bój).