Polacy zagrają na mundialu. Bramki Filipa Gaca!

Opublikowano: 08 wrzesień 2016, 16:59 Kategoria Sport
filip gaczdrowie garwolinbeach soccerwilga garwolin

Po raz drugi w historii reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej awansowała do mistrzostw świata. Wydatny wkład w sukces biało-czerwonych miał zawodnik Vita-Sport Zdrowia Garwolin Filip Gac.

Europejskie kwalifikacje na mundial są rozgrywane we włoskim Jesolo. Z 27 drużyn na Wyspy Bahama, które są gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw świata, pojadą jedynie cztery.

Polacy turniej rozpoczęli od zwycięstwa nad Estonią 5:3. W kolejny spotkaniu biało-czerwoni rozgromili Danię 5:1. Mecz na długo zapamięta Filip Gac. Zawodnik Vitasport Zdrowia Garwolin w swoim seniorskim debiucie w reprezentacji zdobył gola. Kapitan młodzieżowej kadry beach soccera trafił na 4:1. Porażka z Hiszpania 2:4 nie miała wpływu na awans Polaków do kolejnej fazy zmagań.

Wczoraj podopieczni Marcina Stanisławskiego rozegrali arcyciekawe spotkanie z najlepszą drużyną Europy. Ukraińcy prowadzili już 3:1, by ostatecznie przegrać 3:4. Przed dzisiejszym pojedynkiem z Rosjanami wiadome było jedno. Wygrana dawała piłkarzom znad Wisły awans na mistrzostwa świata.

Biało-czerwoni znakomicie rozpoczęli mecz. Po pierwszej tercji nasi prowadzili 2:0. Drugie trafienie zaliczył Filip Gac. W drugiej części gry Rosjanie przegrywali 1:3, ale ostatecznie udało im się wyrównać. W ostatnich 12 minutach Polacy zagrali konsekwentnie w obronie i skutecznie w ataku. Zwycięstwo 5:3 dało polskiej reprezentacji drugi w historii awans na mistrzostwa świata w beach soccerze. Turniej odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2017 roku na Wyspach Bahama.

Polacy na włoskim turnieju rozegrają jeszcze trzy spotkania, ale ich wynik nie wpłynie na awans podopiecznych Marcina Stanisławskiego.