Porażka Wilgi w Piasecznie

Opublikowano: 11 sierpień 2016, 15:22 Kategoria Sport
wilga garwolinumks piaseczno

- Zagraliśmy niekonsekwentnie taktycznie ? podsumowuje porażkę w 2. kolejce IV ligi trener Wilgi Garwolin Sergiusz Wiechowski. GKS uległ w Piasecznie beniaminkowi 2:3 (0:2).

Spotkanie z UMKS, mimo dobrego stanu głównej murawy, odbyło się na boisku o sztucznej nawierzchni. Przed spotkaniem trener Wiechowski uczulał swoich zawodników na stałe fragmenty gry, po których beniaminek jest groźny pod bramką rywala. Niestety to właśnie po tych elementach Wilga straciła dwie bramki w pierwszej połowie. Najpierw w 15. minucie defensywa gości dała się zaskoczyć po wrzucie z autu. Sześć minut później podanie, tym razem z rzutu wolnego, otworzyło gospodarzom drogę do bramki Daniela Fica.

Niedługo po zmianie storn GKS zdobył gola kontaktowego. W polu karnym faulowany był Michał Kępka, a jedenastkę skutecznie wykonał Arkadiusz Zalewski. W tym momencie UMKS grał w osłabieniu, bo za dyskusję z sędzią drugą żółtą kartkę zobaczył Robert Majewski.

Kolejnego gola kibice w Piasecznie zobaczyli 10 minut później. Mimo gry w dziesiątkę, kolejne trafienie zaliczyli gospodarze. Po rzucie rożnym zawodnik miejscowych popisał się uderzeniem z woleja. Na kwadrans przed końcem GKS ponownie złapał kontakt z rywalem. Dośrodkowanie Sebastiana Papiernika na gola zamienił Arkadiusz Zalewski. Najlepszą okazję na wyrównanie Wilga miała w doliczonym czasie gry. Strzał Papiernika z 25 metrów trafił jednak w  poprzeczkę.

- Zagraliśmy niekonsekwentnie taktycznie i nie potrafiliśmy odwrócić losów spotkania. Po czerwonej kartce dla rywala grało nam się paradoksalnie gorzej niż przed osłabieniem gospodarzy ? podsumował trener Wiechowski.

Wczoraj w oficjalnym meczu zadebiutował w barwach Wilgi Garwolin Michał Wiśnioch, który w 55. minucie zastąpił Michała Kępkę.

W sobotę GKS zmierzy się na własnym boisku z Błonianką Błonie (godz. 17).

UMKS Piaseczno - Wilga Garwolin 3:2 (2:0)
Bramki dla Wilgi: 51` Arkadiusz Zalewski (rzut karny podyktowany za faul na Michale Kępce), 75` Kamil Zawadka (as. Sebastian Papiernik)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Talar (46` Wiechowski), Papiernik, Matysiak (46` Migas), Godlewski (66` Pyra), Kamil Zawadka, Zalewski, Kępka (57` Wiśnioch).