Dwa remisy Wilgi na koniec przygotowań

Opublikowano: 30 lipiec 2016, 15:27 Kategoria Sport
wilga garwolinsparta jazgarzewmarcovia marki

2:2 ze Spartą Jazgarzew i 1:1 z Marcovią Marki ? to wyniki dwóch ostatnich sparingów Wilgi Garwolin przed rozpoczynającym się 7 sierpnia sezonem 2015/2016.

Mecz z IV-ligowym rywalem GKS rozegrał wczoraj. Do składu, po kontuzji, wrócił Michał Kępka, obok którego wystąpił testowany napastnik z Sobolewa. Wilga do przerwy prowadziła 1:0 po strzale z główki Karola Zawadki. Po zmianie stron Sparta wyrównała. Drugą bramkę dla drużyny z Garwolina strzelił Michał Kępka. Zwycięstwa nie udało się dowieźć do końca meczu. Jazgarzewianie w doliczonym czasie zdołali wyrównać.

W meczu ze Spartą w barwach Wilgi wystąpiło wielu zawodników drugiego zespołu oraz drugi z testowanym piłkarzy ? pomocnik.

Dzisiaj, także w Miętnem, rywalem GKS był zespół ligi okręgowej z Marek. W 20. minucie gry dobrze do akcji ofensywnej podłączył się prawy obrońca Paweł Pyra, który precyzyjnym strzałem z pola karnego dał prowadzenie Wildze. Przed przerwą dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał testowany napastnik. Po zmianie stron ten sam piłkarz trafił w poprzeczkę. W 65. minucie goście trafili do siatki.

W sześciu letnich sparingach Wilga zanotowała jedną wygraną (4:1 z MKS Piaseczno). Bilans meczów kontrolnych uzupełniają dwie porażki z IV-ligowymi zespołami Pilicą Białobrzegi (0:7) i Ostrovią Ostrów Mazowiecka (1:3) oraz trzy remisy.

- Jesteśmy tydzień przed ligą, a nie wszystkich mamy do dyspozycji. Będziemy dogrywać się w sezonie. Mam nadzieję, że dobrze wystartujemy ? powiedział po dzisiejszym meczu trener Wilgi Sergiusz Wiechowski. ? W najbliższym tygodniu planujemy lżejsze treningi ? dodaje.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 17 Wilga Garwolin zaingeruje sezon meczem u siebie ze Startem Otwock.

Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 2:2 (1:0)
Bramki dla Wilgi: Karol Zawadka, Michał Kępka
Wilga Garwolin ? Marcovia Marki 1:1 (1:0)

Bramka dla Wilgi: Paweł Pyra
Wilga: Fic, Pyra, Godlewski, Wiechowski, Janisiewicz, Sobieszek, Kowalski, Tobiasz, W. Majsterek, testowany, Kępka.

Aktualizacja, 31 lipca, godz. 19.45. Poprawki w tekście.