Ze zmiennym szczęściem

Opublikowano: 05 wrzesień 2011, 11:46 Kategoria Sport
orzeł uninwilga miastkówzryw sobolewsęp żelechówpromnik łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Oprócz Wilgi Garwolin w 3. kolejce lig okręgowych po komplet punktów sięgnęły drużyny Orła Unin i Wilgi Miastków. Remis zanotował Zryw Sobolew. Wyższość rywali musiały uznać zespoły Sępa Żelechów i Promnika Łaskarzew.

Orzeł z Unina okazał się lepszy od tego z Łosic. Goście z powiatu garwolińskiego wygrali 2:0, choć w pierwszej połowie okazje do strzelenia bramki mieli miejscowi. ? W 15. minucie Łukasz Ziółek strzelił minimalnie obok słupka. Chwilę później piłkę z naszej linii bramkowej wybił Andrzej Brych ? relacjonuje Cezary Wągrodzki, trener Orła Unin.

W 30. minucie składną akcję przeprowadzili Łukasz Ziółek, Cezary Jóźwicki i Piotr Brych. Uderzenie tego ostatniego znalazło drogę do siatki łosiczan. Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy nie znaleźli recepty na pokonanie Jarosława Paśnika. W 85. minucie dośrodkowanie Ziółka strzałem z główki na bramkę zamienił Andrzej Brych. W końcówce na boisku pojawił się trener Orła Unin, który zastąpił Cezarego Jóźwickiego.

Orzeł Łosice ? Orzeł Unin 0:2
Bramki: Piotr Brych, Andrzej Brych.
Orzeł: Paśnik, Mikulski, Szczepański, A. Brych, Kościesza, Parzyszek (D. Brych), Piesio, Ł. Ziółek, P. Ziółek, P. Brych (D. Przybysz), Jóźwicki (Wągrodzki).

Okazałe wyjazdowe zwycięstwo zanotowała Wilga Miastków. Podopieczni Pawła Kowalskiego pokonali Koronę Olszyc 4:0. Do przerwy wynik był bezbramkowy. Obie drużyny miały jednak sytuację do strzelenia goli. Zerowe konto po stronie Wilgi to duża zasługa bramkarza Mateusza Czarnego, który wybronił dwie sytuacje ?sam na sam?.

Zawodnicy z Miastkowa do siatki Korony zaczęli trafiać od 52. minuty. Po straceniu drugiej bramki gospodarzom wyraźne zaczęło brakować sił. Nie popisali się kibice Korony Olszyc, którzy... opluli sędziego bocznego i oblali piwem kibiców Wilgi Miastków.

Korona Olszyc ? Wilga Miastków 0:4
Bramki: Kamil Brych, Piotr Domański, Paweł Cichecki, Piotr Domański.
Wilga: Czarny, Latuszek, Zając, Brych, M. Biedrzycki, Szczygielski, Wielgosz(Bogusz), Wołoszka, R. Celej (M. Biedrzycki), Cichecki, Domański.

Do 90. minuty spotkania Zryw Sobolew wygrywał z ŁKS Łochów 3:2. Gospodarze nie wygrali jednak meczu, który zakończył się remisem 3:3. ? Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, ale po raz kolejny mieliśmy problem ze skutecznością. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcińczak ? relacjonuje Andrzej Goliszewski, trener Zrywu.

Goście z Łochowa odpowiadali na każde trafienie sobolewian. Pierwsze i trzecie trafienie dla Zrywu padło po akcjach oskrzydlających. Przy drugim golu największym sprytem w zamieszaniu w polu karnym wykazał się Marek Górski. Trzecia bramka dla Łochowa padła w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę, strzałem głową, zamienił zawodnik gości.

Zryw Sobolew ? ŁKS Łochów 3:3
Bramki dla Zrywu: Jarosław Włodarczyk, Marek Górski.
Zryw: Kępka, Błachnio, Kazimierak, Marcińczak, B. Zackiewicz (Baran), Kwaśniak (Michałek), Tywanek, Więckowski, Michalec (Wasiulewski), Górski, Włodarczyk (Poboży).

Wciąż bez punktu w lidze pozostają piłkarze Sępa Żelechów, którzy przegrali z Pogonią II Siedlce 0:5.

Sęp Żelechów ? Pogoń II Siedlce 0:5

Wyniki i tabela siedleckiej Ligi Okręgowej

Wynik spotkania Promnika z Drukarzem Warszawa wypaczył sędzia. Tak uważa trener łaskarzewian Piotr Baliński. ? Na początku spotkania ewidentnie w polu karnym faulowany był nasz stoper Grzegorz Opieka. Sędzia nie zareagował, a napastnik Drukarza przejął piłkę i strzelił bramkę. Stadion zamarł ? relacjonuje szkoleniowiec. Jeszcze przed przerwą gospodarze, po akcji z kontry, podwyższyli na 2:0. W pierwszej połowie piłkarze Promnika mieli dwie 100-procentowe sytuacje do strzelenia bramki.

Kontaktowego gola zawodnicy z powiatu garwolińskiego strzelili w 70. minucie. Dariusz Winek w swoim stylu minął bocznego obrońcę rywali i posłał piłkę w długi róg bramki. Wyrównać mógł Daniel Paziewski, ale po raz kolejny zabrakło skuteczności. Bramka na 3:1 dla warszawian padła w doliczonym czasie gry. Wtedy Promnik grał już w osłabieniu. W 82. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Nigeryjczyk Michel Nwokocha. ? Nie byliśmy zespołem gorszym od Drukarza. Na pewno należał nam się przynajmniej remis ? podsumował Piotr Baliński.

Drukarz Warszawa ? Promnik Łaskarzew 3:1
Bramka dla Promnika: Dariusz Winek.
Promnik: Bieńko, Nwokocha, Opieka, Baca, Michalczyk, Kurach (S. Brzostowski), Laskowiecki, Jankowski (Wójcik), Winek, Paziewski, Korycki (Poświata).