Remis Wilgi w sparingu z Victorią

Opublikowano: 16 lipiec 2016, 14:17 Kategoria Sport
wilga garwolinvictoria sulejówek

W drugim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Wilga Garwolin zremisowała w Miętnem z Victorią Sulejówek 1:1. Oba zespoły zmierzą się za pięć tygodni w walce o ligowe punkty.

Przed drugim meczem kontrolnym trener Sergiusz Wiechowski nie miał problemów z zebraniem kadry. Po urlopach do treningów wrócili bracia Zawadkowie i Arkadiusz Zalewski. Ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce plażowej do Garwolina wrócili Sebastian Papiernik i Filip Gac. Drugi z wymienionych dzisiaj nie zagrał z powodu urazu stopy. Z powodu kontuzji nie trenuje Piotr Talar. Cieszy powrót do zajęć Daniela Bogusza, który wystąpił w roli najbardziej wysuniętego zawodnika Wilgi.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnego strzału z ponad 20 metrów Zalewskiego. W 6. minucie podanie na prawe skrzydło otrzymał Samuelson Chukwuma Odunka. Nigeryjczyk na szybkości minął obrońcę Wilgi i płaskim strzałem pokonał testowanego bramkarza GKS. Na odpowiedź GKS nie trzeba było długo czekać. Dwie minut później prawą stroną urwał się Robert Kwiatkowski, który zagrał w pole karne do Papiernika. Skrzydłowy był faulowany przez bramkarza Victorii, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Zalewski.

W dalszej części pierwszej połowy podopieczni trenera Wiechowskiego mieli problem z dłuższym przytrzymaniem piłki. W zespole gości szalał Odunka, który w 38. minucie uderzył mocno na bramkę, ale dobrze zachował się testowany goalkeeper. Kilka minut wcześniej Nigeryjczyk dobrze dograł przed pole bramkowe, ale Wojciech Wocial trafił w poprzeczkę.

W przerwie w zespole Wilgi pojawiło się pięciu nowych zawodników. Wśród nich nowy testowany piłkarz, który zagrał na stoperze. Zawodnik może być ustawiany także jako środkowy pomocnik. Większą liczbę graczy wymienił trener Victorii. Roszady w składach wpłynęły na obniżenie poziomu gry.

Następny sparing Wilga rozegra 20 lipca z beniaminkiem IV ligi UMKS Piaseczno (Miętne, godz. 18.30).

Wilga Garwolin ? Victoria Sulejówek 1:1 (1:1)
Bramki: 8` Arkadiusz Zalewski (karny po faulu na Sebastianie Papierniku) ? 6` Samuelson Chukwuma Odunka
Wilga: testowany, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Wiechowski, Papiernik, Godlewski, Kamil Zawadka, Kiepuszewski, Zalewski, Bogusz oraz K. Kowalski, W. Majsterek, J. Majsterek, Gawryś.