Pływali, jeździli, biegali. Triathlon garwoliński po raz trzeci

Opublikowano: 02 lipiec 2016, 15:18 Kategoria Sport
triathlon garwolińskimamutcsiktruchtacz.pltriathlon

108 osób stanęło na starcie III Triathlonu Garwolińskiego. Zwycięzcą sprinterskiej rywalizacji został Marcin Mazurek z Lublina (Triclub). Na 13. miejscu uplasował się najlepszy z mieszkańców powiatu Piotr Wojciechowski z Garwolina.

Impreza odbyła się dzisiaj. Start i meta w Parku Wodnym ?Mamut?. 750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem i 5 km biegu. I to wszystko w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza i palącym słońcu. Łatwo więc nie było, ale najlepsi z najlepszych potrzebowali niewiele ponad godziny na pokonanie całej trasy triathlonu. Pływanie odbyło się na jeziorku ?Mamut?. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się na drogach serwisowych przy obwodnicy.

Na starcie stanęło 108 osób. Rywalizacji, z powodu usterki roweru, nie ukończył jeden zawodnik. III Triathlon Garwoliński wygrał Marcin Mazurek z Lublina (Triclub) z czasem 01:01:58. 32 sekundy później na metę wbiegł Paweł Janiak (Triathlon Siedlce Club). Trzecie miejsce zajął Bartosz Olejnik (Dotsport) z czasem 01:02:47.

Wśród pań zwyciężyła Monika Sierpińska (Warsaw Masters Team), która trasę pokonała w 01:10:34. Na drugim stopniu podium uplasowała się zawodniczka UKS G-8 Bielany Warszawa Amelia Seroczyńska (01:11:50), a trzecia była Agata Tudek z Garwolina (01:13:56). Statuetki otrzymali także laureaci pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych.

Klasyfikację powiatową wygrał 13. na mecie Piotr Wojciechowski z Garwolina (01:10:34) przed Jarosławem Gaładykiem z Garwolina (01:10:55) i Łukaszem Biernackim z Woli Rębkowskiej (01:12:12). Najlepszą mieszkanką powiatu została Agata Tudek z Garwolina (01:13:56). Podium tej klasyfikacji uzupełniły Sylwia Stoń (01:21:23) i Natalia Wojciechowska (01:26:24).

Imprezę zorganizowało Centrum Sportu i Kultury przy współpracy Parku Wodnego ?Mamut?, garwolińskiego oddziału WOPR, Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego ?Horyzont? i Stowarzyszenia Truchtacz.pl.