Marcin Gałązka drugi w Biegnij Warszawo Nocą

Opublikowano: 05 czerwiec 2016, 11:45 Kategoria Sport
lekkoatletykavictus rębkówmarcni gałązkabiegnij warszawo

Dwóch reprezentantów Victusa Rębków znalazło się w pierwszej piątce w Biegnij Warszawo Nocą. Drugie miejsce zajął Marcin Gałązka, który 10 km pokonał w 32 minuty i 2 sekundy. Piąty Łukasz Świesiulski uzyskał czas 34:09.

W tym roku po raz pierwszy rozegrano nocną edycję Biegnij Warszawo. Impreza połączona była z obchodami 100-lecia Legii Warszawa. Start i meta były zlokalizowane obok stadionu przy Łazienkowskiej. 10-kilometrowa trasa wiodła ulicami stolicy. Już na drugim kilometrze na uczestników czekał długi podbieg przy Agrykoli. Później biegacze pokonywali dwa mosty, aby wrócić ulicą Rozbrat pod stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do mety dobiegło wczoraj 6215 osób. Od początku biegu w czołowej ?10? utrzymywali się zawodnicy Victusa Rębków. Ostatecznie drugie miejsce na mecie zajął Marcin Gałązka (na zdjęciu), który do zwycięzcy Artura Jabłońskiego (Dream Run) stracił pięć sekund. Czas 27-latka z Rębkowa to 32:02. ? Ten bieg traktowałem jak oderwanie od treningów. Muszę dalej pracować nad maratonem. Póki co ?dyszki? stają się dla mnie barierą. Dzisiaj niewiele mi zabrakło do ?życiówki?. Start oceniam na bardzo udany ? przyznał tuż po ukończeniu biegu Marcin Gałązka. Piąte miejsce zajął Łukasz Świesiulski z czasem 34:19.

Najszybszą kobietą na trasie była Karolina Pilarska (Legia Warszawa) ? 36:09. Na 175. miejscu w gronie kobiet bieg ukończyła Klaudia Gałązka (Wola Rębkowska) ? 51:35.