Życiowe rekordy młodych lekkoatletów w Puławach

Opublikowano: 11 maj 2016, 07:27 Kategoria Sport
lekkoatletykapuławywilga garwolin

Przy zmiennej pogodzie, silnym wietrze i deszczu, w Puławach odbył się mityng lekkoatletyczny.

Na zawody wybrali się przedstawiciele konkurencji technicznych Wilgi Garwolin (trener Stanisław Buszta), którzy odnieśli pięć zwycięstw  w swoich kategoriach wiekowych i ustanowili kilka rekordów życiowych.  Wśród młodziczek Julia Biernacka (trener Janusz Biernacki) zwyciężyła  w dal  z wynikiem 4,86 cm i przebiegła 100 m w czasie 13,89s (IV miejsce).

Juniorka młodsza Katarzyna Salamończyk zdobyła I miejsce pchnięciu kulą (3 kg) ? 11,18 m i w rzucie dyskiem 30,46 m. Młodzik Jakub Zadrożny ustanowił w biegu na  200m ppł nowy rekord powiatu 30, 22 s (I miejsce). Konkurencja ta była rozgrywana przed 15 laty, potem zastąpiono ją biegiem na 300 m ppł i ponownie PZLA wprowadził ją na zawody lekkoatletyczne. Ponadto Jakub ustanowił nowa życiówkę w kuli (5 kg) ? 10 m.

Specjalizujący się w wieloboju  Paweł Mikulski  zwyciężył w kategorii juniorów młodszych w skoku w dal 5,77 m oraz uzyskał w pchnięciu kula 10,72m (IV miejsce). Konkurencję wygrał Krystian Mikulski. Uczeń trzeciej klasy gimnazjum powiatowego w Garwolinie uzyskał 14,78 m. Dla podopiecznego Sławomira Miernickiego to rekord życiowy. - W ubiegłym roku taki wynik dawał awans na mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Przed nami następne starty. Mam nadzieję, że Krystian będzie następnym miotaczem z Garwolina, który wystąpi na takiej imprezie ? przyznaje opiekun zawodnika Sławomir Miernicki, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie.