Bieg Ułański w ramach GPZG

Opublikowano: 11 maj 2016, 07:11 Kategoria Sport
gpzgcsiktruchtacz.pl

Kolejny rekord frekwencji został pobity. W niedzielę, na starcie drugiego biegu w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej stanęło aż 112 zawodników. W tym ponad 80 dzieci. Triumfatorem biegu dla dorosłych był Marcin Gałązka.

Bieg, który odbył się 8 maja był częścią obchodów święta I Pułku Strzelców Konnych. Impreza odbyła się na terenie OSP Leszczyny przy ulicy Sławińskiej. Choć zawody zostały rozegrane w innymi miejscu (bieg główny w znacznej części terenami leśnymi), Bieg Ułański miał niezmienione zasady i co najważniejsze dystanse dla poszczególnych grup wiekowych.

Mimo że pogoda płatała figle, frekwencja była imponująca. Na starcie stanęło aż 112 zawodników, w tym aż 83 dzieci. Na podium tego dnia stanęli: Igor Siwiec, Antoni Jasiński, Konrad Sowa, Natalia Ślińska, Paulina Brzozowska, Maja Świesiulska, Jan Tomaszewski, Dawid Jerzewski, Dawid Maślak, Alicja Poszytek, Gabriela Siwek, Julia Przybysz, Jacek Febert, Miłosz Sitkiewicz, Michał Głowala, Patrycja Głodek, Patrycja Maślak, Nikola Maślak, Mateusz Kiliszek, Damian Grzyb, Maciej Jędrzejewski, Agata Szaniawska, Gabriela Paziewska, Olga Wojdyga.

W biegu dla dorosłych triumfował Marcin Gałązka, przed Łukaszem Świesiulskim (II miejsce) i Robertem Świecakiem (III miejsce). Wśród pań najlepsza była Emilia Mazek. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Latuszek, a trzecie ? Agata Zboina.

Kolejne biegi z tego cyklu odbędą się: 11 września (rocznica bombardowania Garwolina), 9 października (bieg finałowy).