11 bramek Hutnika

Opublikowano: 30 sierpień 2011, 08:00 Kategoria Sport
hutnik huta czechywisła maciejowicepuznówkaburza pilawa

Wciąż na szczycie siedleckiej A-Klasy utrzymuje się Hutnik Huta Czechy. Pierwsze sezonowe zwycięstwo odniosła Wisła Maciejowice, która przygrywała już 0:3 z KS Puznówką 96. Oczko z Siennicy wywiozła Burza Pilawa.

Okazałe, drugie w tym sezonie, zwycięstwo odnieśli zawodnicy Hutnika Huty Czechy (na zdjęciu). Spadkowicz z Ligi Okręgowej ograł Huragana Wilczonek 11:0. ? Wykorzystaliśmy dobitnie słabości przeciwników. Rywale fizycznie nie byli w stanie nam dorównać ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika. Szkoleniowiec podkreśla, że cieszy go, oprócz skuteczności, dobra postawa defensywy, która zagrała na ?zero z tyłu?.

Hutnik Huta Czechy ? Huragan Wilczonek 11:0
Bramki: Paweł Wilczek 3, Rafał Głąbicki 2, Jacek Sikora 2, Bogdan Głąbicki 2, Łukasz Kowalski, Arkadiusz Wardak.
Hutnik: P. Kardyka, Teperek, Sabała, J. Kardyka, Trzciński, Kowalski, Z. Zalewski (Sikora), R. Głąbicki, A. Wardak (Jeleń), P. Zalewski (Bogdanowicz), Paweł Wilczek (B. Głąbicki).

Tabela i wyniki siedleckiej A-Klasy

Świadkami dramatycznego spotkania byli kibice w Maciejowicach. Tamtejsza Wisła po pierwszych 42 minutach przegrywała już 0:3. ? Mieliśmy ponad 10 sytuacji bramkowych, udało się wykorzystać jedynie trzy. Wisła strzeliła bramkę przy pierwszej swojej okazji przy stanie 3:0 dla nas ? relacjonuje Robert Rokicki, trener KS Puznówka 96.

W drugiej połowie Wisła szybko strzeliła bramkę kontaktową. Później w grze gości wdarła się nerwowość. Nieporadność beniaminka z gminy Pilawa wykorzystali gospodarze, którzy wygrali 4:3. W ostatniej minucie spotkania bramkarz Puznówki ? Łukasz Górski ? otrzymał czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem. Między słupkami z konieczności stanął zawodnik z pola.

Wisła Maciejowice ? KS Puznówka 96 4:3
Bramki: Marcin Mańkowski, Paweł Krogulec, Damian Grylak i Adrian Misiak ? Łukasz Sęk, Radosław Parzyszek, Damian Celiński.
KS Puznówka: Górski, Gadoś (M. Rosłaniec), Jedynak, Sęk (M. Parzyszek), S. Rosłaniec (Nowicki), Ł. Rosłaniec, Foryś, R. Parzyszek (G. Parzyszek), Grzelak, Celiński, Szczypek.

Burza Pilawa wyjechała z Siennicy z jednym punktem. W pierwszych 10 minutach pilawianie mieli dwie 100-procentowe sytuacje. Bramkarza rywali nie zdołali jednak pokonać Robert Winek i Hubert Osiak. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Fenix wywalczył rzut wolny z 35 metrów. Bramkarz Burzy zlekceważył tą odległość i ustawił zaledwie jednego zawodnika w murze. Piłka dostała kozła na nierównym boisku i wpadła do bramki. Fenix mógł prowadzić 2:0, ale zawodnik z Siennicy przestrzelił rzut karny.

Jeszcze przed przerwą stan meczu został wyrównany. Strzał Osiaka odbił się od spojenia słupka z poprzeczką. Przytomną dobitką popisał się Robert Winek. - Przeważaliśmy przez większość spotkania. Sytuacji do zdobycia zwycięskiej bramki było więcej ? podsumował Artur Trzpil, trener Burzy.

Fenix Siennica ? Burza Pilawa 1:1
Bramka dla Burzy: Robert Winek
Burza: Osiak, Śledź, A. Piętka (P. Piętka), Saganek, Bylinka , H. Osiak, W. Wilczek, Dobrowolski, Błachnio, Winek (M. Piętka), Golewski (S. Konarzewski).