Siódmy wygrany sparing. Wilga testuje Egipcjan

Opublikowano: 29 luty 2016, 10:22 Kategoria Sport
wilga garwolinsparta jazgarzewhutnik huta czechy

Siódmy i ósmy sparing w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze IV-ligowej Wilgi Garwolin. GKS pokonał Hutnika Huta Czechy 6:1 oraz Spartę Jazgarzew 4:3. W ostatnim meczu kontrolnym trener Wiechowski testował dwóch piłkarzy z Afryki.

W środę Wilga miała zmierzyć się z III-ligową Pilicą Białobrzegi. Do spotkania ostatecznie nie doszło. GKS zagrał w Miętnem z Hutnikiem Huta Czechy. Spotkanie z piątą drużyną siedleckiej okręgówki miało jednostronny przebieg. Wyżej notowana Wilga wygrała pewnie 6:1. Hat-trickiem popisał się wychowanek Hutnika Piotr Szostak. Listę strzelców uzupełnili Arkadiusz Zalewski, Przemysław Galbarczyk i Michał Kępka.

Wczoraj w Piasecznie GKS mierzył się z ligowym rywalem ? Spartą Jazgarzew. Do przerwy padło aż sześć goli. Najpierw dwukrotnie piłkę do siatki skierował Mateusz Kalinowski. Później we własnym polu karnym Robert Kwiatkowski sfaulował przeciwnika, a sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny obronił pewnie Mariusz Selerski. Niedługo później Sparta zdobyła gola kontaktowego. Wilga nie dała strzelić sobie trafienia wyrównującego. Za sprawą dwóch goli Wojciecha Majsterka GKS prowadził 4:1. Drugie trafienie rezerwowego było szczególnej urody, bo piłkarz przelobował bramkarza będąc 40 metrów przed bramką. Jeszcze przed przerwą drużyna z Jazgarzewa zdobyła drugie trafienie. Po zmianie stron spotkanie nie obfitowało w trafienia. Około 65. minuty gry Sparta strzeliła trzeciego gola.

W barwach Wilgi zagrało wczoraj dwóch testowanych zawodników. Obaj to Egipcjanie ? 24-letni stoper oraz o trzy lata młodszy boczny pomocnik. Starszy z zawodników zaprezentował się bardzo dobrze. Sprawa ewentualnych transferów jest otwarta. ? Skontaktował się ze mną menadżer tych zawodników z pytaniem czy mogliby zagrać. Nie rozmawiałem jeszcze z prezesem, czy jest potrzeba ściągania nowych zawodników ? wyjaśnia trener Sergiusz Wiechowski.

W środę w Miętnem (godz. 18.30) GKS zagra z IV-ligowymi Orlętami Łuków. 5 marca kolejnym rywalem Wilgi będzie Znicz II Pruszków.

12 marca, w pierwszym meczu rundy wiosennej, Wilga miała zmierzyć się z Dolcanem II Ząbki. Jeśli potwierdzą się informacje o wycofaniu z rozgrywek także drugiego zespołu z Ząbek, drużyna z Garwolina rozegra w tym ligowym terminie ostatni sparing. Tydzień później GKS zagra na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

Wilga Garwolin ? Hutnik Huta Czechy 6:1 (3:0)
Bramki dla Wilgi: Piotr Szostak 3, Arkadiusz Zalewski, Przemysław Galbarczyk, Michał Kępka
Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 4:3 (4:2)

Bramki dla Wilgi: Mateusz Kalinowski 2, Wojciech Majsterek 2
Wilga: Selerski, Kwiatkowski, Wiechowski (35` testowany 1), Karol Zawadka, Zalewski, Szostak (46` Galbarczyk), Żurawski, Świder, Kępka (35` W. Majsterek), Papiernik, Kalinowski (46` testowany 2).