Górnik Łęczna wygrywa w Garwolinie. Wilga tuż za podium

Opublikowano: 13 grudzień 2015, 17:00 Kategoria Sport
wilga garwolinturniej piesiewiczafutsal

Drużyna Górnika Łęczna triumfowała w XIII Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Gospodarzom do podium zabrakło niewiele. Wilga zajęła czwarte miejsce.
Turniej rozpoczął się wczoraj, a jego dokończenie w hali przy Żwirki i Wigury rozpoczęło się dzisiaj. Mimo wysokiej porażki na koniec zmagań grupowych (1:8 z Koroną Kielce), piłkarze Wilgi Garwolin zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. To efekt kompletu zwycięstw wywalczonych wczoraj. Zawodnicy trenowani przez Piotra Talar pokonali Pogoń Siedlce 3:1 oraz AS Progres Nowa Huta 8:1.

Półfinałowym przeciwnikiem GKS był Górnik Łęczna. Młodzi piłkarze z Lubelszczyzny odnieśli pewne zwycięstwo 5:2. W drugim meczu o finał, kielecka Korona pokonała Hetmana Zamość 4:0.

W meczu o brąz trzecią niedzielną porażkę ponieśli gospodarze. Młodzi zawodnicy GKS ulegli Hetmanowi 3:7. ? Przed turniejem czwarte miejsce wziąłbym w ciemno. Wczoraj chłopaki pokazali się z bardzo dobrej strony. Dzisiaj widać był duże zmęczenie i zabrakło indywidualności, które na tym poziomie decydują o wynikach ? komentuje zadowolony z postawy swoich podopiecznych Piotr Talar.

Początek wielkiego finału był wyrównany. Lepsze okazje do objęcia prowadzenia stworzyła Korona, ale gola w 10. minucie zdobył Górnik. Zespół z Łęcznej chwilę po przerwie podwyższył prowadzenie, a wynik na cztery minuty przed końcem ustaliło trafienie samobójcze. ? Poziom turnieju był bardzo wysoki. Zagrały tu silne zespoły Korony Kielce, Pogoni Siedlce. Wilga Garwolin prezentowała się super w pierwszym dniu. Dzisiaj zabrakło im sił. Cieszę się, że przyjechaliśmy tutaj do Garwolina. Będę polecał innym trenerom te rozgrywki. Bardzo dobrze oceniam przyjęcie drużyn, możliwość wejścia na basen, w hali byli wszyscy mili i kulturalni ? przyznał trener triumfatorów Patryk Błaziak.

Zawodnicy z Łęcznej z Garwolina wyjechali nie tylko z okazałym pucharem. Dwóch piłkarzy Górnika zostało wyróżnionych indywidualnie. Królem strzelców turnieju został Jakub Sowa (10 goli), a najlepszym bramkarzem uznano Bartosza Szewczaka. Nagrodę goalkeeperowi wręczał Konrad Jałocha, bramkarz Legii Warszawa, zawodnik I-ligowej Arki Gdynia. Statuetkę MVP turnieju odebrał Iwo Kaczmarski z Korony Kielce. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy wybrano Jakuba Kwiatkowskiego.

Podczas otwarcia i zakończenia turnieju obecni byli dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski, wiceprezes Wilgi Garwolin Jacek Wielgosz. Ze strony organizatorów ? GKS Wilgi Garwolin oraz CSiK ? zawody nadzorował Witold Trzmielewski.