Wilga II na ostatnim miejscu tabeli okręgówki

Opublikowano: 22 wrzesień 2015, 06:32 Kategoria Sport
wilga II garwolinjózefovia józefówpromnik

Po porażce w 8. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej, na ostatnie miejsce w tabeli spadła Wilga II Garwolin. Beniaminek tym razem uległ Józefovi Józefów 1:3 (1:0).

W pierwszej połowie sobotniego starcia w Garwolinie, gospodarze grali bardzo dobrze. Zabrakło jedynie lepszej skuteczności. Bramkarza gości udało się pokonać tylko raz. W 25. minucie Marcin Makulec wykorzystał błąd obrońcy przy wyprowadzaniu piłki i trafił do siatki. Bliski powodzenia był niedługo później także Jakub Godlewski. Przed przerwą dwukrotnie przed szansą na gola stanął też Konrad Woźniak. Niestety pomocnik nie dokończył pierwszej połowy z powodu kontuzji. Uraz wykluczył również z gry Filipa Gaca, który zszedł z placu gry w 58. minucie. Wcześniej Józefovia wyrównała po strzale w 48. minucie.

Po godzinie gry goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Wilga II straciła gola po błędzie Eryka Bednarskiego. Bramkarz na raty próbował łapać piłkę wyrzuconą z autu przez przeciwnika. Do futbolówki dopadł rywal i wpakował piłkę do pustej bramki.  ? Ta sytuacja załamała nas. Niby próbowaliśmy atakować, ale nic z tego nie wychodziło ? skomentował trener Wilgi Jacek Tracz. Jak dodaje, jego podopieczni w pierwszej połowie zagrali najlepiej w tym sezonie. ? Nie zasłużyliśmy na porażkę. Do przerwy powinniśmy prowadzić 2:0 czy 3:0, wtedy gra w drugiej połowie wyglądałaby inaczej ? przyznał.

Goście w 82. minucie ustalili wynik spotkania, wykorzystując kontrę. Po szóstej porażce w sezonie GKS spadł na ostatnie miejsce w tabeli LO. W niedzielę Wilga II zagra w Łochowie z sąsiadem w tabeli ? ŁKS. Oba zespoły do tej pory zdobyły po cztery punkty.

W niedzielę Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. W następnej serii spotkań ŁKS zagra u siebie z Bobrem Tłuszcz.

Wilga II Garwolin ? Józefovia Józefów 1:3 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Marcin Makulec 25`
Wilga: Bednarski, Wielgosz, Gac (58` Mianowski), Kęsik, Janisiewicz, Woźniak (43` Macioszek), Biernacki, Godlewski, Wągrodzki, W. Majsterek (60` Alot), Makulec.