0:7 Wilgi II

Opublikowano: 15 wrzesień 2015, 06:53 Kategoria Sport
marcovia markiwilga II garwolinpromnik łaskarzew

Piątą porażkę w warszawskiej Lidze Okręgowej ponieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin. Beniaminek tym razem nie sprostował Marcovii. W Markach GKS przegrał aż 0:7, kończąc mecz w ?10?. Po wysokiej porażce rezerwy IV-ligowca spadły na przedostatnie miejsce w tabeli.

Sobotnie spotkanie szybko ułożyło się po myśli gospodarzy. Zawodnicy z Marek już w 2. minucie objęli prowadzenie. Później gra była wyrównana, a goście mogli pokusić się o wyrównanie. Pierwszy sygnał do ataku dał Patryk Janisiewicz, które strzał trafił w boczną siatkę. W kolejnych akcjach bramce miejscowych zagrażali Przemysław Galbarczyk, Jakub Godlewski i Marek Jasiński.

Po zmianie stron Wilga rusza do zdecydowanych ataków. Niestety w 56. minucie kontra Marcovii przyniosła drugą bramkę dla gospodarzy. Przełomowa dla losów spotkania była akcja z 60. minuty. Janisiewicz czystym półwślizgiem wybił piłkę spod nóg rywala. Sędzia, ku zaskoczeniu piłkarzy, wskazał na 11. metr. Decyzję arbitra najgłośniej podważał Marek Jasiński, który chwilę później zobaczył czerwoną kartkę. Marcovia nie wykorzystała rzutu karnego, bo kapitalną interwencją popisał się Eryk Bednarski.

- W kolejnych akcjach za szybko chcieliśmy strzelić bramkę. Na dużym boisku w Markach nadziewaliśmy się na kolejne kontry i wynik był bardzo wysoki. Do 60. minuty nic nie wskazywało na wysoką porażkę ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz.

Mimo gry w osłabieniu GKS mógł pokusić się w końcówce o gola honorowego. Najlepsza okazję zmarnował rezerwowy Jakub Niuk. Bliski powodzenia był także Szymon Tracz.

W sobotę o godz. 16 Wilga II podejmie w Garwolinie Józefovię Józefów. Promnik, który przegrał w niedzielę z Agape Białołęka 0:1, zagra na wyjeździe ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki.

Marcovia 2000 Marki ? Wilga Garwolin 0:7
Wilga: Bednarski, Tracz, Korgul (75` Rutkowski), Kęsik, Janisiewicz, Woźniak (83` Alot), Biernacki, Godlewski, Galbarczyk (63` Niuk), Jasiński, Macioszek (69` Zalewski).
Czerwona kartka dla Wilgi: Marek Jasiński (60`, za dyskusję z sędzią)