Deszcz im nie przeszkodził

Opublikowano: 09 wrzesień 2015, 07:04 Kategoria Sport
lekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Sześć  zdobytych  medali i ustanowione dwa rekordy powiatu, to plon startu lekkoatletów Wilgi Garwolin w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkoatletyce (14-15 lat), w których wystartowało ponad 500 młodych lekkoatletów z 39 klubów woj. mazowieckiego.

Po starcie młodzików rozegrany został otwarty Mityng Warszawski w starszych kategoriach wiekowych. Zawody, które odbyły się na  stadionie warszawskiej AWF, przebiegały początkowo pod znakiem kapryśnej pogody, a  około 17  lunęło na dobre, zaczęło wiać  i temperatura spadła do ok. 10 stopni.

Warto jeszcze dodać, że ostatnie biegi rozgrywane po 19.30 odbyły się niemal po ciemku. - Mimo tego moi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobyli wiele miejsc na podium i ustanowili kilka wartościowych rekordów życiowych. Obóz letni na którym byliśmy w Olecku, przyniósł  oczekiwane rezultaty. Osobiście chciałbym wyróżnić  Natalię Przybysz   z gimnazjum w Uninie za zwycięstwo w biegu na 1000 m i uzyskanie normy na III klasę sportową, Arkadiusza Barcikowskiego z gimnazjum w Pilawie za zajęcie Im w trudnym, rozgrywanym w czasie ulewnego deszczu  biegu na 2000 m i nowy rekord powiatu młodzików oraz Katarzynę Salamończyk (Gimnazjum w Woli Rębkowskiej) za ustanowienie rekordu powiatu juniorek młodszych w pchnięciu kula o wadze 3 kg  i również wypełnienie normy na III klasę sportową ? podsumowuje trener lekkoatletów Wilgi Stanisław Buszta.

Medaliści  Mistrzostw Mazowsza Młodzików:

Natalia Przybysz ? 1000m ? 3.12.46s I miejsce rek życ.

Arkadiusz Barcikowski ? 2000m ? 6.20.70s I miejsce ? rek. życ.

Paweł Mikulski ? 300m ppł ? 44.68  II miejsce ? rek.życ.

Sztafeta 4x100m ? Barcikowski Arkadiusz, Mikulski Paweł, Jakub Zadrożny, Michał Kałaska IIm

Michał Kałaska ? 2000m ? 6.27.38s III miejsce ? rek. zyc.

Paweł Mikulski ? rzut dyskiem  - 35.90m III miejsce ? rek. życ.

Ponadto  Karolina Mika w biegu na 300m ? 46.54s  i Jakub Zadrożny w rzucie oszczepem ? 34.24m ustanowili  nowe  rekordy życiowe. Warto jeszcze dodać,  że 13- letnia Julia Biernacka (trener Janusz Biernacki) w gronie starszych dziewcząt skoczyła w dal 4.79m  co dało jej II miejsce, jednakże ze względów regulaminowych nie otrzymała medalu.

Lepsze rezultaty uzyskane przez zawodników Wilgi w ramach Mityngu Warszawskiego

Katarzyna Salamończyk ? pchnięcie kula 3kg ? 11.10m I miejsce  rek. życ.

Katarzyna Szczegot ? 1000m ? 3.14.6   II miejsce

Mateusz Kondej ? 1000m ? 2.34.80s  - III m rek. życ.

6 września w Pile  zostały rozegrane otwarte międzynarodowe Mistrzostwa Polski w  Półmaratonie  (21km 97m), w którym wystartował przedstawiciel Wilgi Robert Świecak. Mimo złej pogody biegacz spisał się na miarę swoich możliwości i z czasem 1 godz. 13 minut i 49s (ponad 3 minuty przekroczona III klasa sportowa), został sklasyfikowany na 12. miejscu. Warto dodać, ze startowali reprezentanci 7 krajów, a bieg ukończyło 3091 biegaczy. Mistrzem Polski został Artur Kozłowski  z Sieradza 1.04.29s.