Porażka ze spadkowiczem na koniec sezonu

Opublikowano: 13 czerwiec 2015, 15:50 Kategoria Sport
wilga garwolinzwolenianka zwoleń

Nie tak miało wyglądać zakończenie sezonu w drużynie Wilgi Garwolin. GKS przegrał w ostatniej kolejce ze spadkowiczem ze Zwolenia 4:5, mimo, że po kwadransie prowadził 2:0. Sezon 2014/2015 drużyna z Garwolina zakończyła na 10. miejscu.

Spotkanie szybko ułożyło się po myśli gospodarzy. Już w 7. minucie Michał Kępka zagrał w pole karne do Marcina Makulca. Ze złego przyjęcia ?Magiego? skorzystał Arkadiusz Zalewski, który silnym strzałem otworzył wynik spotkania. Po kwadransie gry było 2:0. Tym razem Piotr Talar obsłużył ustawionego na piątym metrze Makulca.

Wilga, podobnie jak w meczu z Orłem Wierzbica, roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie. Między 26. a 40. minutą goście trzykrotnie pokonali Eryka Bednarskiego. Najpierw tor lotu strzału Pawła Karasia zmienił Daniel Bogusz, czym zaskoczył swojego bramkarza. Później Rafał Gil ograł Huberta Świdra i wyszedł na czystą pozycję. Prowadzenie Zwoleniance dał Piotr Rokiciński, który niemal przez całą połowę holował piłkę, po nieudanej pułapce ofsajdowej miejscowych. Przed przerwą gospodarze powinni wyrównać. Piłkę w pole karne podawał Robert Kwiatkowski, Kamil Zawadka zgłówkował do Kępki, a ten trafił z bliskiej odległości w bramkarza.

Po zmianie stron akcje toczyły się cały czas na połowie zespołu ze Zwolenia, który czyhał tylko na kontry. W 55. minucie Rafał Gil popędził w pole karne, gdzie był nieprzepisowo zatrzymywany. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Na 15 minut przed końcem kolejne szybkie wyjście gości z linii obrony zakończyło się trafieniem. Na 5:2 podwyższył Paweł Kopeć.

Gospodarze przebudzili się dopiero w końcówce. Akcje celnym strzałami zakończył Kępka. Najpierw napastnik dobił strzał Kamila Zawadki, a później przelobował wychodzącego bramkarza po podaniu Daniela Bogusza.

- Prowadzimy 2:0 z zespołem, który nic prezentował, oprócz tego, że grali bardzo dobrze z kontry. Wróciły stare błędy jeśli chodzi o skuteczność, bo mieliśmy dużo sytuacji. Na tyle nas było dzisiaj stać ?  przyznał po meczu trener Wilgi Marek Krawczyk.

Wilga trzeci kolejny sezon w IV lidze zakończyła, podobnie jak rok temu, na 10. miejscu. W 34 meczach GKS zdobył 43 punkty, odnosząc 12 zwycięstw, 15 porażek, notując 7 remisów. Bilans bramkowy +1 (64-63). - Dobrze, że się utrzymaliśmy i to bez transferów z zewnątrz. Wilgi w tej chwili nie stać na wyższe cele. Nawet przy słabej końcówce, sezon należy uznać za udany. Łataliśmy zespół jak mogliśmy, bo posypało się wiele kontuzji ? dodaje.

Do III ligi już wcześniej awans zapewniła sobie Energia Kozienice. Z IV ligą, na teraz, żegnają się zespoły Okęcia Warszawa, Zwolenianki Zwoleń, Mazowsza Grójec i KS Raszyn.

Tabela końcowa IV ligi grupy południowej (źródło: 90minut.pl)

Wilga Garwolin ? Zwolenianka Zwoleń 4:5 (2:3)
Bramki: Arkadiusz Zalewski 7`, Marcin Makulec 15`, Michał Kępka 85`, 90` - Paweł Kopeć 26`, 75`, Rafał Gil 35`, 55` (karny) Piotr Rokiciński 40`
Widzów: 100
Wilga: Bednarski, Karol Zawadka, Świder, Talar, Kwiatkowski (84` Papiernik), Bogusz, Kamil Zawadka, Zalewski (81` W. Majsterek),  Kępka, Pyra (46` Galbarczyk), Makulec (46` Kajtowski).