Wilga nie dała rady Hutnikowi

Opublikowano: 07 czerwiec 2015, 19:44 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik warszawa

Pewna utrzymania w IV lidze Wilga Garwolin, po słabym meczu, przegrała z Hutnikiem Warszawa 0:1. Losy spotkani rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Za tydzień ligowe ostatki.

Przed spotkaniem 33. kolejki trener gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie. Między słupkami bramki stanął Robert Baczewski, a na prawej obronie ?kartkowicza? Karola Zawadkę zastąpił Łukasz Grązka. W stołecznym zespole w linii defensywy wystąpił wychowanek Mazowsza Miętne Piotr Wielgosz.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. W 10. minucie Arkadiusz Zalewski uderzył zza pola karnego. Damian Staniszewski w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później bezpośrednio z narożnika strzelał Piotr Talar, ale trafił w boczną siatkę.

W 19. minucie, przy pierwszym wyjściu pod pole karne rywala, goście wyszli na prowadzenie. W środku pola piłkę przejął Łukasz Żółtański, który idealnie obsłużył niepilnowanego Rafała Golucha. Przy płaskim strzale napastnika Hutnika Baczewski był bez szans.

Wilga nieporadnie próbowała wyrównać. Akcje były niedokładne, a zagrożenie pod bramką rywala było raczej dziełem przypadku. W 27. minucie Wilga miała najlepszą sytuację do zdobycia gola. Strzał Roberta Kwiatkowskiego z 18. metra na poprzeczkę sparował Staniszewski. 60 sekund później Daniel Bogusz podawał w pole karne do Kamila Zawadki. Pomocnika w ostatniej chwili ubiegł jednak bramkarz z Warszawy.

W drugiej połowie warto odnotować jedynie dwie sytuacje. Po godzinie gry z półobrotu strzelał Zalewski, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Dominik Darczak, a w 67. minucie Ernest Kozłowski przestrzelił w dogodnej okazji.

- Po tym meczu można powiedzieć, że grały ze sobą dwie słabe drużyny. Poziom był naprawdę niski. Przegraliśmy walkę. Nie ma co ukrywać , że Hutnik zagrał twardo i konsekwentnie. To wystarczyło ? przyznał po meczu trener Wilgi Marek Krawczyk.

W niedzielę ligowe ostatki. GKS o godz. 12 zagra ze Zwolenianką Zwoleń.

Wilga Garwolin ? Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)