Biegowe sukcesy w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 06 czerwiec 2015, 11:49 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Udanie występ w Mińsku Mazowieckim zakończyli lekkoatleci Wilgi Garwolin podczas Ogólnopolskich Biegów Ulicznych Dwudziesta Mazowiecka ?15? i Pierwsza Mazowiecka ?5? .

Swój akces do biegów głównych zgłosiło prawie 500 biegaczy, w tym kilku znanych biegaczy z Ukrainy, Białorusi i Litwy. W biegu na dystansie 5 km (dokładnie 5060 m) wystartowali zawodnicy GKS Wilga Garwolin. W kategorii kobiet, debiutująca na takim dystansie, Emilia Mazek zajęła w kategorii open miejsce 60., natomiast wśród kobiet została sklasyfikowana na dobrym 5. miejscu z czasem 20 min. 56 s.

Znajdujący się ostatnio w bardzo dobrej formie Robert Głowala zajął 3. miejsce w kategorii open i 2. w K-20 (czas 15 min. 38 s). Zwyciężył reprezentant Ukrainy Pavlo Veretskij, a drugi był znany biegacz Prefbet Śniadowo Łomża - Przemysław Dąbrowski. Robert w pokonanym polu zostawił m.in. znanego maratończyka Kamila Młynarza oraz często startującego w Polsce, reprezentanta Ukrainy - Siergieja Fiskowicza. Warto tutaj zaznaczyć, że bieg rozgrywany był o godzinie 12  przy upalnej pogodzie, a na trasie znajdowało się aż 18 ostrych zakrętów bądź nawrotów, które rzutowały na uzyskany przez startujących czas.

Tym niemniej trzeba pochwalić organizatorów ? MOSiR Mińsk Maz. i Klub Biegacza Dreptak, za piękną oprawę oraz sprawne przeprowadzenie imprezy oraz zaproszenie na zawody znanego skoczka wzwyż Artura Partyki, który pełnił m.in. rolę startera, a także dekorował najlepszych.

W towarzyszących imprezie biegach młodzieżowych udział wzięło 260 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w tym młodzi podopieczni Stanisława Buszty z Wilgi Garwolin. W biegu szkół podstawowych dla III-IV klasistów, na dystansie 450 m zwyciężył Jacek Febert (SP nr 1), natomiast wśród dziewcząt klas V-VI  na 850 m, bezkonkurencyjna okazała się Agata Szaniawska (SP nr 2).

Bardzo dobrze spisały się również nasze gimnazjalistki, które zajęły na dystansie 1700 m trzy pierwsze miejsca. Zwyciężyła Natalia Przybysz (Unin), przed Klaudia Gałązką (Wola Rębkowska) i Karolina Miką (Miastków Kościelny). Debiutująca w barwach GKS Marlena Główka (Ruda Talubska) zajęła 6. miejsce. Wśród chłopców na tym samym dystansie w pierwszej ósemce znaleźli się ? Adrian Gasek (Stara Prawda), Michał Kałaska (Garwolin), Arkadiusz Barcikowski (Pilawa) i Jakub Zadrożny (Garwolin).