II liga nie dla 4CV

Opublikowano: 15 maj 2015, 22:00 Kategoria Sport
siatkówka4cv
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Po zaciętym spotkaniu SPS 4CV Garwolin pokonał zespół Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:2 (20, -24, -18, 19, 8) w pierwszym meczu finałowego turnieju barażowego o wejście do II ligi.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zespołu z Garwolina. Partię otwarcia podopieczni Jakuba Sokołowskiego wygrali 25:20. Kolejne dwa sety padły łupem Zielonych Wzgórz. Drużynie SPS udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym na początku udało się osiągnąć bezpieczną przewagę (6:3), która na koniec meczu wyniosła siedem oczek (15:8).

W pierwszym meczu stołecznych zmagań Metro Warszawa pokonało UKS Tęcza Sędziszów Małopolski 3:0 (24, 21, 19). Jutro naszych zawodników czeka spotkanie z zespołem z małopolski. Awans do II ligi uzyska zwycięzca zmagań.

Aktualizacja, godz. 22.17. W pierwszym secie siatkarze z Garwolina zaprezentowali bardzo dobrą i konsekwentną grę. W kolejnych partiach rozluźnienie w szeregach SPS wykorzystali przeciwnicy, którzy wykorzystali niedyspozycję rywala w przyjęciu. W końcówce, dzięki zagrywkom Pawła Grabowskiego, z wyniku 19:22 udało się wyjść na 22:23. Końcówka należała jednak do teamu z Murowanej Gośliny. Kluczem do wygranej w czwartym secie było uspokojenie gry. Zielone Wzgórza musiały sobie radzić bez podstawowego skrzydłowego, który skręcił kolano. W polu zagrywki po stronie 4CV z bardzo dobrej strony zaprezentował się Tomasz Rosłaniec, którego sześć kolejnych zagrywek zbudowało przewagę. W tie-breaku kluczowe były dwie obrony z początku partii.

- Nie graliśmy od kwietniowego turnieju żadnego sparingu, bo zespoły już zakończyły rozgrywki. Z jednej strony dobrze, że zagraliśmy dzisiaj pięć setów, ale w drugim meczu Metro zagrało tylko trzy. Obserwując pozostałe drużyny ciężko stwierdzić kto jest faworytem. O tym, kto wygra kolejne spotkania będzie decydowała dyspozycja dnia - skomentował trener SPS Jakub Sokołowski.

SPS 4CV Garwolin - Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:2 (20, -24, -18, 9, 8)

4CV: Grabowski, Kisiel, Rosłaniec, Zawisza, Wilki, Poreda, Ozimek (libero) - Skrajny, Trzmielewski.

Aktualizacja, 16 maja, godz. 18.35. Niestety w drugim meczu stołecznego turnieju SPS uległ UKS Tęcza Sędziszów Małopolski 1:3 (-23, -24-, 17, -19). Mimo porażki, drużyna z Garwolina jest wciąż w grze o II ligę.

W dzisiejszym spotkaniu najważniejsze były dwa pierwsze sety, które zakończyły się minimalną wygraną siatkarzy z Małopolski. W trzeciej partii skoncentrowani zawodnicy z Garwolina wysoko ograli przeciwników 25:17. ? W czwartym secie wróciliśmy do słabszej gry z początku meczu. Wyglądało to tak jakbyśmy byli zmęczeni sezonem. Przeciwnicy bardzo dobrze przyjmowali zagrywki, co było kluczem do ich wygranej. Nam zabrakło dzisiaj także sportowego szczęścia, które sprzyjało w kilku akcjach Tęczy ? przyznał trener Jakub Sokołowski. - Gramy dalej. Nie poddajemy się. Być może nawet drugie miejsce okaże się szczęśliwe i da prawo do gry w II lidze ? dodał.

To czy drużyna 4CV będzie miała szansę na wygraną w turnieju zależy od wyniku drugiego dzisiejszego spotkania. Jeśli KS Metro wygra bez straty seta z Zielonymi Wzgórzami, gospodarze zapewnią sobie awans do II ligi. Każdy inny wynik daje nadzieje drużynie z Garwolina na wygranie rywalizacji. Jutro mecz z miejscowymi.

SPS 4CV Garwolin ? UKS Tęcza Sędziszów Małopolski 1:3 (-23, -24, 17, -19)

Aktualizacja, godz. 20.17. W drugim meczu turnieju KS Metro pokonało Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3:1 (-18, 15, 17,21). To oznacza, że wygrana 4CV w jutrzejszym meczu z gospodarzami da awans drużynie z Garwolina (przy wyniku 3:0). Prawo gry w II lidze da także zwycięstwo 3:1, pod warunkiem, że Zielone Wzgórza wygrają przynajmniej jeden set z Tęczą.

Aktualna tabela turnieju (punkty, sety)

1. Metro Warszawa      4 6:1

2. 4CV Garwolin          3 4:5

3. Tęcza Sędziszów M. 3 3:4

4. Zielone Wzgórza      2 3:6

Aktualizacja, 17 maja, godz. 19.50. W ostatnim meczu turnieju SPS przegrał z KS Metro Warszawa 1:3 (-15, 22, -21, -24). Z awansu do II ligi cieszyli się gospodarze, a drużyna 4CV zajęła ostatecznie trzecie miejsce.