Wisła Maciejowice lepsza od Wilgi II

Opublikowano: 21 kwiecień 2015, 07:50 Kategoria Sport
wilga II garwolinwisła maciejowice

Bez zwycięstwa w pierwszych wiosennych meczach zostaje Wilga II Garwolin. Rezerwy IV-ligowca przegrały w derbach z Wisłą Maciejowice 0:3. W niedzielę lokalny pojedynek na szczycie. Do Garwolina przyjedzie Promnik Łaskarzew.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była wyrównana. Bardzo dobre okazje do objęcia prowadzenia mieli zawodnicy gości. Najpierw Patryk Janisiewicz nie trafił z pola piątki, a później strzały Szymona Tracza dwukrotnie z linii bramkowej wybijali zawodnicy Wisły.

Gospodarze tuż po przerwie strzelili gola na 1:0. Grzegorz Sitnik znalazł się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wilga wyrównała za sprawą rezerwowego Jakuba Niuka, ale boczny arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

W kolejnych minutach miejscowi nastawiali się głównie na kontry. Jedna z nich w 70. minucie przyniosła drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Damian Krupa. W końcówce ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. Jeszcze przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Wągrodzki. Kara była następstwem kwestionowania decyzji sędziego.

- Graliśmy odmłodzonym i różnym składem, bo w pierwszym zespole kontuzje u nas też. Ponadto w Maciejowicach zawsze gra się ciężko i jeśli nie strzeli się szybko bramki, to później jest problem. Wisła gra do końca i nie odpuszcza. Dzisiaj ta ich fizyka wystarczyła na nas ? skomentował trener Wilgi II Jacek Tracz.

W niedzielę mecz na szczycie A-Klasy. Do Garwolina przyjeżdża lider Promnik Łaskarzew. ŁKS w niedzielę wygrał z Advitem Wiązowna 3:0. Snajper Sośninka zremisował z AON Rembertów 1:1. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół z Puznówki, który pokonał na wyjeździe Józefovię II 2:0.

Wisła Maciejowice ? Wilga II Garwolin 3:0 (0:0)
Bramki: Grzegorz Sitnik, Damian Krupa 2
Wilga II: Ł. Biernacki, Tracz, Godlewski, Grązka, Mariusz Makulec, Woźniak (Wągrodzki), Pleskot (Niuk), Ł. Biernacki, Janisiewicz, Alot (Macioszek), Galbarczyk (Grudniak).