Trzeci wygrany sparing Wilgi Garwolin

Opublikowano: 07 luty 2015, 20:35 Kategoria Sport
wilga garwolinczarni węgrów

Godzinę po wygranej siatkarzy SPS 4CV 3:1, ze zwycięstwa w takim samym stosunku cieszyli się piłkarze Wilgi Garwolin. GKS pokonał lidera siedleckiej Ligi Okręgowej Czarnych Węgrów.

Wilga, w spotkaniu rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu w Miętnem, prowadziła już do przerwy. Zaczęło się jednak fatalnie. W 17 sekundzie Czarni wyszli na prowadzenie. Gapiostwo graczy IV-ligowca wykorzystali dwaj piłkarze z Węgrowa, którzy rozmontowali szyki obronne Wilgi.

Wyrównał Łukasz Korgul, którzy skorzystał z podania Daniela Bogusza. Mocny strzał zza linii pola karnego obrońcy GKS znalazł drogę do siatki bramki Czarnych. Niedługo później prostopadłą piłkę otrzymał Sebastian Kaczyński. Napastnik grający ostatnio na wypożyczeniu w IV-ligowych Czarnych Dęblin już w pierwszym meczu w barwach Wilgi strzelił bramkę. Wszystko wskazuje na to, że napastnik zasili kadrę GKS. Trwa uzgadnianie szczegółów z jego macierzystym klubem Promnikiem Łaskarzew.

W drugiej połowie Czarni cofnęli się do defensywy, skupiając się głównie na grze z kontry. Przewaga gospodarzy długo nie przynosiła efektu bramkowego. Dopiero w 85. minucie lewą stroną przedarł się Michał Kępka, który podał wzdłuż linii bramkowej do Sebastiana Papiernika. Pięć minut wcześniej znakomitej okazji nie wykorzystał Arkadiusz Zalewski. Piłkarz nie trafił do pustej bramki z odległości 10 metrów.

W dzisiejszym meczu trener Marek Krawczyk testował na prawej obronie byłego zawodnika UKS Łady. W końcówce na boisku pojawiło się dwóch juniorów klub z rocznika 1998, którzy trenują z kadrą. Dograny został transfer Eryka Bednarskiego, bramkarza z Pogoni Siedlce. Na tej pozycji wciąż jednak szkoleniowiec ma problem. Piotr Nurzyński wyjeżdża zagranicę do pracy, a treningów nie rozpoczął jeszcze Robert Baczewski. W sparingu z Czarnymi między słupkami stanął doświadczony kierownik klubu Marek Zatorski.

- Jestem zadowolony przede wszystkim z drugiej połowy. Tak pewnie będzie wyglądała nasza gra w lidze, przy meczach u siebie. Nastawiamy się, że to my będziemy prowadzić grę ? podsumował trener Wilgi Marek Krawczyk.

Za tydzień w kolejnym sparingu GKS zagra w Puławach z IV-ligowymi Orlętami Łuków.

Wilga Garwolin ? Czarni Węgrów 3:1 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Korgul, Sebastian Kaczyński, Sebastian Papiernik
Wilgi: Zatorski, testowany (Kwiatkowski), Bogusz (K. Kowalski), Świder, Korgul (Ł. Kowalski), Kaczyński (junior I), B. Kowalski (Papiernik), Kamil Zawadka (junior II), Makulec, Zalewski, Pyra (Kępka).