Wilga strzela gole II-ligowcowi

Opublikowano: 11 lipiec 2011, 11:20 Kategoria Sport
wilga garwolinpiłka nożnapaśnik

- To był bardzo pożyteczny sparing dla obu zespołów ? ocenił mecz kontrolny Jacek Paśnik, trener Wilgi Garwolin. GKS przegrał w Siedlcach z II-ligową Pogonią 3:4. W zespole z Garwolina wystąpiło 7 testowanych zawodników.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w innych fazach przygotowań do nowego sezonu. Wilga rozegrała pierwszy sparing tego lata, po zaledwie trzech treningach pod wodzą nowego trenera.

Po pierwszych 45 minutach Pogoń przegrywała z GKS 1:2. ? Siedlczanie wymienili po przerwie 3/4 drużyny. Z chłopaków uszło trochę powietrze ? komentuję trener Paśnik. W drugiej połowie Wilga straciła 3 bramki w ciągu zaledwie 7 minut. W końcówce z karnego dla GKS strzelił Kamil Zawadka. ?11? sędzia podyktował po faulu na Pawle Pyrze.

Autorami dwóch pierwszy bramek dla podopiecznych Jacka Paśnika byli testowani gracze. W sumie w Siedlcach zagrało 7 zawodników przymierzanych do gry w Wildze. Pięciu z nich to pomocnicy. ? Stajemy na głowie z zarządem, aby ta siódemka została w naszej drużynie. To trafne posunięcia, które są wzmocnieniem drużyny ? przyznał w rozmowie z nami Jacek Paśnik. W kolejnych sparingach, których zaplanowano jeszcze 7-8, przed nowym trenerem pokaże się jeszcze dwóch testowanych graczy.

Mimo porażki w meczu z MKP szkoleniowiec Wilgi jest zadowolony ze sprawdzianu z wyżej notowanym rywalem. - To był bardzo pożyteczny sparing dla obu zespołów ? podkreśla Jacek Paśnik.

Być może to nie jedyny sparing siedleckiej Pogoni z Wilgą. ? Znam się z Grześkiem Wędzyńskim (trener MKP ? przyp. red.) z czasów szkolnych. W przyszłości postaramy się, aby doszło do kolejnego meczu naszych drużyn ? zapowiada nasz rozmówca.

Kolejny sparing GKS rozegra w sobotę. Rywal jest jeszcze nie znany.