W GLH bez niespodzianek

Opublikowano: 23 grudzień 2014, 15:37 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Zwycięstwami faworytów zakończyła się 5. kolejka Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2014/2015. Po świętach kibiców rozgrywek w gminie Łaskarzew czeka podwójna dawka emocji. Kolejne serie spotkań 27 i 28 grudnia.

Łatwe zwycięstwo, czwarte w rozgrywkach, odniosła Wisła. Zawodnicy z Podwierzbia wbili łaskarzewskim Młodym Wilkom prawie ?dwucyfrówkę?.

Wisła Podwierzbie ? Młode Wilki Łaskarzew 9:4 (4:1)
Bramki:
Kamil Krupa 4?,38?, Damian Baran 5?,17?,34?, Rafał Sitnik 7?,39?, Dariusz Pogoda 24?,30? (Wisła) - Piotr Szczypek 19?,36?, Emil Kozikowski 22?,25? (Młode)

W takim samym stosunku z Top Teamem wygrał Gepard. Strzelanie w 7. minucie rozpoczął Wojciech Parol, a zawodnikiem meczu został Arkadiusz Zalewski, występujący na trawie w barwach IV-ligowej Wilgi Garwolin.

Gepard Wilga ? Top Team Wola Rowska 9:4 (4:1)
Bramki:
Wojciech Parol 7?, Bartłomiej Winek 10?,32?, Arkadiusz Zalewski 13?,28?, Daniel Fic 17 k.p., Michał Strzeżek 25?, Michał Zalewski 35?,39? (Gepard) - Przemysław Alot 18?, Dominik Alot 21?, Patryk Janisiewicz 25?, Kamil Brzostowski 40? (Top)

Nie zawiódł lider. Po pierwszej połowie spotkania z zespołem PIT-News zanosiło się na strzelecki rekord, ostatecznie wynik zatrzymał się na 12 strzelonych golach.

Impreza Sośninka ? PIT-News 12:7 (8:3)
Bramki:
samobójcza 3?, Dariusz Zając 7?,24?, Karol Zowczak 8?, Grzegorz Moczulski 12?,17?, Grzegorz Opieka 13?, Grzegorz Korycki 15?,28?,29?,34?, Waldemar Paszkowski 18? (Impreza) - Łukasz Widłak 9?,35?, Mateusz Dominiczak 15?,40?, Patryk Mianowski 17?, Dominik Cichecki 27?, 34? (PIT)

Drugie z rzędu dwucyfrowe zwycięstwo padło łupem Krimena. Niebywałego wyczynu dokonał Łukasz Kulka, strzelec aż ośmiu bramek dla zespołu z Pilczyna, co daje zawodnikowi czołówkę klasyfikacji królów strzelca.

Cel Helenów ? Krimen Pilczyn 4:14 (2:7)
Bramki:
Konrad Czyżewski 8?,35?, Cezary Michałek 10?,28? (Cel) - Damian Matysiak 1?,15?, 25?  Łukasz Kulka 3?,6?,15? k.,19?,22?,26?,36?,38?, Mikołaj Gola 20? k.p., Adrian Plaskot 22?, Rober Skrzypiec 35? (Krimen)

Zwrot sytuacji na parkiecie obserwowali kibice meczu Auto-Szczęch z FC Zowiruchą. Do przerwy prowadzili ci drudzy 5:4, ale ostatecznie wygrała drużyna z Sobolewa 10:6.

Auto-Szczęch Team ? FC Zowirucha 10:6 (4:5)
Bramki:
Maciej Błachnio 6?, Marek Górski 8?,39?, Mateusz Michalec 13?,15?,24?,34?, Bartłomiej Sitarek 32?, Konrad Więckowski 36?, Jakub Ulaszewski 38? (Auto) - Jarosław Jałocha 1?, Wojciech Sterna 6?,15?,22?,  Kamil Wasążnik 11?,13? (Zowirucha)

Średnią bramek na mecz podwyższył Lech Team, choć do przerwy pachniało niespodzianką. Nieobliczalni gospodarze remisowali ze zdecydowanymi faworytami. Po zmianie stron 10 goli Lecha nie pozostawiało złudzeń, która ekipa jest lepsza.

Lech Team ? Wolni Strzelcy Wola Łaskarzewska 14:4 (4:4)
Bramki:
Mateusz Borkowski 2?, Adrian Szarek 4?,10?,28?,29?,40?, Tomasz Cichecki 18?, samobójcza 21?, Tomasz Zackiewicz 22?, Kamil Kurach 26?, Radosław Teperek 31?, Michał Wiśnioch 34?, Długosz Piotr 34?, Wojciech Borkowski 36? (Lech) - Dawid Puchalski 4?, Patryk Zięcina 10?, Michał Wojdat 13?, Damian Płatek 17? (Wolni)

Aż pięć zespołów do tej pory poniosło tylko porażkę. Passę podtrzymali zawodnicy Weekendu, którzy 6:4 pokonali Motor.

Weekend Łaskarzew ? Motor Leokadia 6:4 (4:2)
Bramki:
Sebastian Kaczyński 6?,13?, Sebastian Papiernik 18?,25?, Piotr Brzostowski 20?, Mateusz Mikulski 25? (Weekend) - Łukasz Paciorek 8?, Tomasz Marciniak 16?, Tomasz Paciorek 31?, Rafał Rutkowski 40? (Motor)

Komentarz Filipa Rutkowskiego, organizatora GLH: Tym razem obyło się bez niespodzianek. Faworyci wygrywali swoje mecze, choć nie zawsze im było z górki. Na uwagę zasługuje świetna postawa Wolnych Strzelców w pierwszej połowie meczu z faworyzowanym Lech Teamem. Także w walce o koronę króla strzelców trwa bardzo ciekawa rywalizacja. Po świętach nieco przyspieszymy. Gramy w sobotę i niedzielę. Wszystkich gorąco zapraszam.