Nasi w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

Opublikowano: 02 grudzień 2014, 06:51 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Minusowa temperatura i chłodny wiatr, towarzyszył  zmaganiom  najlepszym polskim biegaczom w walce o indywidualne i drużynowe Mistrzostwo Polski w biegach przełajowych.

Organizatorem imprezy był Małopolski Okręgowy Związek LA, a zawody odbyły się 29 grudnia w krakowskim parku Jordana (tuż obok stadionu Wisły).  Nasz powiat reprezentowali  biegacze Wilgi, niestety osłabieni brakiem Roberta Głowali, któremu obowiązki zawodowe nie pozwoliły na wyjazd do Krakowa. W biegu na 4 km Wilgę reprezentowali Marcin Gałązka i 17-letni junior młodszy ? Mateusz Kondej.

W doborowej stawce biegaczy Marcin zajął bardzo wysokie 11 miejsce ? czas  12.01s., natomiast Mateusz będąc najmłodszym uczestnikiem biegu, sklasyfikowany został na 19 miejscu ? 12.09s. Zwyciężył Mateusz Demczyszak ze Śląska Wrocław -  wynikiem ? 11.11s.  Na dystansie 10 km wystąpił nasz maratończyk Robert Świecak, który czasem 33.47s zajął 14 miejsce. Pierwsze miejsce w tym biegu zajął Krzysztof Gosiewski ? LKS Ostromecko ? 29.29s.

W klasyfikacji drużynowej, do której zaliczane były wyniki trzech najlepszych biegaczy, zwyciężył LŁKS  Śniadowo Łomża, przed MKL Szczecin i CKS Budowlani Częstochowa. Wilga Garwolin została sklasyfikowana na najwyższym w historii  VI miejscu, co należy uznać  za bardzo dobry rezultat.