Piąta z rzędu porażka Wilgi

Opublikowano: 11 październik 2014, 18:16 Kategoria Sport
wilga garwolinenergia kozienice

Komplikuje się sytuacja garwolińskiej Wilgi w tabeli IV ligi. Po piątej porażce z rzędu GKS, po 13. kolejkach, ma na koncie nadal dziewięć punktów. Dzisiaj w Kozienicach podopieczni Marka Krawczyka przegrali z Energią 1:3 (0:1).

Na spotkanie do Kozienic Wilga pojechała bez etatowego napastnika. Michała Kępkę na szpicy zastąpił Sebastian Papiernik. To po akcji ?Papiera? i Łukasz Puciłowskiego Wilga mogła pokusić się o trafienie w pierwszej połowie. Dwójka zawodników Wilgi nie zdołała jednak skutecznie zakończyć akcji z przewagą jednego zawodnika. Wcześniej, bo w 36. minucie serię błędów GKS wykorzystali gospodarze, którzy objęli prowadzenie.

Początek drugiej połowy to przewaga Energii. Kolejne minuty przyniosły odwrócenie sytuacji. Coraz groźniej atakowała Wilga. Po jednej z akcji, w 64. minucie rywal zagrał piłkę ręką w polu karnym. ?11? na gola zamienił Daniel Bogusz. Niedługo później przyjezdnych na prowadzenie mógł wyprowadzić Kamil Zawadka, ale pomocnik nie trafił dobrze głową w piłkę będąc pięć metrów przed bramką Energii.

Gospodarze dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się to im w 86. minucie po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Bogusz asekurował piłkę, która zmierzała na aut bramkowy. Po przekroczeniu przez futbolówkę końcowej linii,  arbiter wskazał nieoczekiwanie na rzut rożny. Zawodnicy Wilgi zaczęli dyskutować z rozjemcą spotkania, a rywale wykonali stały fragment gry, po którym padł gol na 2:1. Wyrównanie podopiecznym Marka Krawczyka mógł dać Bogusz, ale stoper tym razem nie zdołał pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Energia wynik spotkania ustaliła w doliczonym czasie gry.

Dla Wilgi była to piąta kolejna porażka w IV lidze. Do końca rundy jesiennej, w której GKS gra wszystkie spotkania na wyjeździe, zostały cztery serie spotkań. ? Musimy poszukać punktów w tych meczach. Przed sezonem liczyłem na 15 punktów w rundzie. Jest jeszcze na to szansa i musimy być dobrej myśli ? skomentował trener GKS.

W sobotę o godz. 15 Wilga zagra w Grójcu z Mazowszem.

Energia Kozienice ? Wilga Garwolin 3:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Daniel Bogusz 64` (z karnego)
Wilga: Baczewski, Karol Zawadka, Bogusz, K. Kowalski, Ł. Kowalski (89` Baranowski), Kwiatkowski, K. Kowalski (65` Gac), Kamil Zawadka, Puciłowski (57` Zalewski), Talar, Papiernik (89` Pyra).