Wilga gromi w PP. Dwa gole... bramkarza

Opublikowano: 02 październik 2014, 14:46 Kategoria Sport
wilga garwolinwisła maciejowicepuchar polski

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Wilgi Garwolin w pierwszym tegorocznym występie w Pucharze Polski. W IV rundzie rozgrywek na szczeblu MZPN GKS rozgromił A-Klasową Wisłę Maciejowice 9:3 (4:1).

Na wczorajsze do Maciejowic trener Marek Krawczyk zabrał przede wszystkim zawodników drugiej drużyny, występującej na tym samym poziomie co Wisła. Z pierwszego składu na boisku zobaczyliśmy pięciu zawodników. Po dłuższej kontuzji jeszcze z okresu przygotowawczego do gry wrócił Łukasz Korgul.

Pierwszego gola GKS strzelił w 10. minucie. Wisła szybko wyrównała, niespełna 60 sekund później. Jeszcze przed przerwą wynik urósł do trzybramkowego prowadzenia GKS (4:1). Po zmianie stron ostre strzelanie trwało dalej. Kosynierom jeszcze dwukrotnie udało się pokonać Roberta Baczewskiego przy stanie 1:8 i 2:8. Bramkarz Wilgi mecz nad Wisłą będzie wspominał dobrze, bo dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Oba trafienia piłkarz zaliczył z rzutów karnych.

Jutro będzie wiadomo z kim GKS zmierzy się w V rundzie PP. Spotkanie odbędzie się 8 października. W gronie potencjalnych rywali są przede wszystkim IV-ligowe zespoły.

Wisła Maciejowice ? Wilga Garwolin 3:9 (1:4)
Bramki dla Wilgi: Robert Baczewski 2 (obie karnych), Paweł Pyra 2, Michał Kępka, Filip Gac, Przemysław Galbarczyk, Daniel Bogusz, Dominik Alot.
Wilga: Baczewski, Gac, Korgul, M. Wągrodzki, Galbarczyk, Bogusz, K. Kowalski, Janisiewicz (Papiernik), Alot, Kępka, Pyra.