Remis Wilgi w Mszczonowie

Opublikowano: 13 wrzesień 2014, 20:01 Kategoria Sport
wilga garwolinmszczonowianka mszczonów

Podopieczni Marka Krawczyka zmarnowali szansę na wyjazdowe trzy punkty w Mszczonowie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Kamil Zawadka tym razem pomylił się z 11. metrów, a GKS kończył mecz w dziewięciu.

Początek dzisiejszej gry to pressing gospodarzy, którzy przez pierwsze 10 minut zdominowali drużynę z Garwolina. Na szczęście przyjezdnym udało się odeprzeć ataki Mszczonowianki i w kolejnych minutach to GKS miał więcej z gry. Wilga złapała swój rytm, ale okazję do pokonania bramkarza stworzyła dopiero tuż przed przerwą.

W 43. minucie faulowany w polu karnym miejscowych był Michał Kępka. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kamil Zawadka. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań, tym razem pomocnikowi nie udało się strzelić gola. Strzał etatowego wykonawcy rzutów karnych padł łupem bramkarza. Sytuacja zemściła się 120 sekund później. Zespół Mszczonowianki po kontrze objął prowadzenie.

W tym sezonie Wilga przyzwyczaiła kibiców, że po zmianie stron osiąga większą przewagę. Tak było dzisiaj w Mszczonowie. Już w 49. minucie Kępka stanął przed wyborną okazją do wyrównania, ale jego strzał z pięciu metrów minął bramkę. Siedem minut później uderzenie Huberta Świdra trafiło w poprzeczkę.

Coraz większa dominacja GKS przyniosła skutek w 69. minucie. Akcję Łukasza Puciłowskiego wykończył Kamil Zawadka, rehabilitując się za niestrzeloną jedenastkę. Remis utrzymał się zaledwie przez 30 sekund. Po wznowieniu gry przez Mszczonowiankę obrońca gospodarzy posłał piłkę pod pole karne. Nieporozumienie między stoperami Wilgi a Robertem Baczewskim wykorzystał piłkarz Mszczonowianki. Precyzyjny lob nad spóźnionym bramkarzem GKS dał gospodarzom ponowne prowadzenie.

Wildze udało się wyrównać na dziewięć minut przed końcem. Kępka w swoim stylu ograł czterech obrońców i posłał futbolówkę do siatki. Goście kończyli mecz w dziewiątkę. Za dyskusję z arbitrem drugie żółte kartki zobaczyli Arkadiusz Zalewski i Robert Kwiatkowski.

- Myślałem, że po Jazgarzewie (0:0 ? przyp. red.) sięgniemy po trzy punkty, bo nasza gra wyglądała dobrze. Niestety, brak koncentracji w dwóch sytuacjach ? przy niestrzelonym karnym i po szybkiej stracie braki przełożyły się tylko na remis w tym meczu ? ocenił trener Wilgi Marek Krawczyk.

W środę o godz. 16.30 Wilga zagra w Karczewie ze spadkowiczem ? zespołem Mazura.

Mszczonowianka Mszczonów ? Wilga Garwolin 2:2 (1:0)
Bramki dla Wilgi: Kamil Zawadka 69`, Michał Kępka 81`
Czerwone kartki dla Wilgi: Arkadiusz Zalewski, Robert Kwiatkowski (obie za dwie żółte)