Wygrany ostatni sparing. W piątek inauguracja

Opublikowano: 12 sierpień 2014, 12:22 Kategoria Sport
wilga garwolinumks piaseczno

Pewnym zwycięstwem 4:2 (1:0) z beniaminkiem warszawskiej Ligi Okręgowej UMKS Piaseczno Wilga Garwolin zakończyła przygotowania do sezonu 2014/2015. W piątek na inaugurację GKS zmierzy się w Sulejówku z Victorią.

Dla podopiecznych Marka Krawczyka niedzielny sparing w Piasecznie był czwartym i zarazem ostatnim test-meczem przed rozpoczynającym się w piątek nowym sezonem. O godz. 18 GKS zmierzy się na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Przypomnijmy, że wszystkie spotkania rundy jesiennej Wilga zagra na wyjeździe.

Spotkanie z beniaminkiem okręgówki potwierdziło dobrą skuteczność Wilgi. Po wysokich wygranych z Orlętami Łuków (3:1) i Ruchem Ryki (5:3), tym razem rywale czterokrotnie wyjmowali piłkę z siatki. GKS od początku miał przewagę, którą udało się udokumentować tylko jedną bramką. W polu karnym faulowany był Michał Kępka, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Puciłowski. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie, ale kolejne uderzenie z 11. metra (po faulu na Piotrze Talarze) wylądowało na poprzeczce.

Po przerwie Wilga szybko podwyższyła prowadzenie. Puciłowski idealnie obsłużył Kępkę, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. Po 55. minutach było już 3:0. Napastnik wypożyczony z Legii Warszawa tym razem ograł bramkarza w sytuacji sam na sam.

Wysokie prowadzenie i zmiany wprowadziły w szeregach gości rozluźnienie. Wykorzystali to miejscowi, którzy w niedługich odstępach czasowych strzelili dwa gole. W końcówce Wilga nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Wynik spotkania w ostatnich minutach ustalił Kępka, kompletując hat-tricka.

W czterech letnich sparingach Wilga odniosła trzy zwycięstwa. Jedynie Mazovia Mińsk Mazowiecki znalazła sposób na GKS (1:2). Zespół z Garwolina stracił osiem goli. Zdobył 13, z czego sześć było autorstwa Michała Kępki. Z trzema trafieniami na koncie przygotowania zakończył Łukasz Puciłowski. ? Momentami prezentowaliśmy bardzo dobrą grę w sparingach. Czy przełoży się to na ligowe mecze, kiedy dojdzie dodatkowy stres? Zobaczymy ? kwituje krótko trener Wilgi Marek Krawczyk.

W meczu z UMKS Piaseczno w barwach Wilgi zadebiutował Robert Kwiatkowski, który zagrał na prawej stronie obrony. Ze względu na obowiązki trenerskie w sparingu nie mogli zagrać bracia Zawadkowie. Trener Krawczyk nie mógł także skorzystać z Arkadiusza Zalewskiego i Mariusza Dróżdża. Po urazach do gry wrócili Filip Gac i Daniel Bogusz.

W ostatnich dniach wyjaśniała się kwestia przejścia do Wilgi Łukasza Kowalskiego. Poprzedni klub piłkarza - Dwernicki Stoczek Łukowski - doszedł do porozumienia z GKS. Prawdopodobnie przez najbliższy rok w kadrze Wilgi będzie także Robert Baczewski. Bramkarz zostanie wypożyczony z III-ligowego Podlasia Biała Podlaska.

Już w czwartek skarb kibica Wilgi Garwolin! Opublikujemy pełną listę piłkarzy zgłoszonych do tegorocznych zmagań.

UMKS Piaseczno - Wilga Garwolin 2:4 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski (karny), Michał Kępka 3
Wilga: Nurzyński, Kwiatkowski (Gac), B. Kowalski, Świder, Ł. Kowalski (Majsterek), Papiernik (Janisiewicz), Bogusz, K. Kowalski, Puciłowski (Pyza), Talar, Kępka.